Kopalnia Wujek / foto: Ewa Waszut
Reklama

Radny miejski Michał Luty zaproponował prezydentowi Katowic, by na budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Brynowie umieścić tablice pamiątkową. Miałaby upamiętniać poległych górników z kopalni „Wujek” w 1981 roku.

Tablica pamiątkowa ma upamiętniać Dziewięciu Górników zastrzelonych podczas pacyfikacji kopalni „Wujek” 16 grudnia 1981 roku. Jej powstanie zaproponował radny miejski z PiS Michał Luty. Kamienna tablica pamiątkowa mogłaby zawisnąć na elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Brynowie, której patronem są właśnie polegli górnicy.

Reklama

Michał Luty w swojej interpelacji zaznaczył, że:

[…] W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości tablica taka powinna być umieszczona w szkole oraz ufundowana przez Miasto Katowice. Treść napisu na pamiątkowej tablicy winna być opracowana przez specjalistyczną instytucję, jaką jest Śląskie Centrum Wolności i Solidarności z siedzibą przy ul. Wincentego Pola w Katowicach. Akceptacji treści napisu na tablicy i miejsca jej lokalizacji powinna dokonać Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Dziewięciu Górników z Wujka w Katowicach […].

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze Katowic.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.