Reklama

Od wielu lat w planach miasta znajdowała się inwestycja, polegająca na budowie przedłużenia ulicy Grundmanna w kierunku południowym. Droga miała przebiegać estakadą nad ulicą Gliwicką i linią kolejową oraz łączyć się z autostradą A4. Władze Katowic właśnie poinformowały, że taka droga nie powstanie.

Zapytanie w sprawie budowy przedłużenia ulicy Grundmanna w kierunku południowym złożył w połowie kwietnia br. radny miejski Dawid Durał. Wskazał, że od wielu lat czekają na to mieszkańcy Katowic, a droga byłaby zachodnią obwodnicą centrum miasta. Już w 2009 roku została opracowana „Analiza funkcjonalno – przestrzenna z rozwiązaniami wariantowymi dla przedłużenia ciągu ulic Stęślickiego – Grundmanna w kierunku południowym do autostrady A4 i ulicy Bocheńskiego oraz połączeniami z dworcem kolejowym i obszarem po zachodniej stronie ulicy Mikołowskiej”.

Reklama

Pod koniec kwietnia wiceprezydent miasta Marzena Szuba poinformowała pisemnie, że Katowice zrezygnowały z budowy takiej drogi. Zaznaczyła, że z uwagi na znaczny upływ czasu oraz plany Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe związane z modernizacją linii kolejowych wraz z dobudową nowych torów zarówno rozwiązania zawarte w analizie jak i szacunkowe koszty uległy dezaktualizacji.

Szuba wskazała również, że w ramach projektów unijnych Tramwaje Śląskie S.A. realizują zadanie budowy linii tramwajowej wzdłuż ulicy Grundmanna (połączenie linii tramwajowych ulicy Chorzowskiej i ulicy Gliwickiej).

Uwzględniając powyższe oraz fakt, że dla poprowadzenia przedłużenia u. Grundmanna w kierunku autostrady A4 niezbędna jest znajomość przyjętych rozwiązań zarówno kolejowych jak i tramwajowych, a te są dopiero w fazie projektowania, a także z uwagi na ograniczone środki finansowe Miasta, aktualnie nie planuje się realizacji ww. zamierzenia inwestycyjnego – podkreśliła w swoim piśmie wiceprezydent Marzena Szuba.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.