Jerzy Woźniak / fot. UM Katowice

Katowice mają nowego wiceprezydenta i jest z SLD. Marzena Szuba odwołana przez Marcina Krupę, zastąpi ją Jerzy Woźniak, który w ostatnich wyborach do Rady Miasta Katowice uzyskał 45 głosów. – 4,5 letnią współpracę z Marzeną Szubą oceniam pozytywnie – podkreślił prezydent Katowic i odebrał nowemu wiceprezydentowi nadzór nad kulturą –  to były m.in. kompetencje Marzeny Szuby.

O tym, że Marzena Szuba straci funkcję wiceprezydenta mówiło się już w zeszłym roku. Miała ją zastąpić radna Beata Białowąs – spekulowano w kuluarach katowickiej polityki, ostatecznie Szuba została, a Białowąs niedawno trafiła do Zarządu Województwa Śląskiego. Co ciekawe, jej pracę jako radnej pozytywnie oceniali nawet ludzie bardzo nieprzychylni rządzącym w Katowicach.

Bezpartyjny

Nowy wiceprezydent, to dla Marcina Krupy możliwość szerszego podkreślenia swojej niezależności względem PiS. W komunikacie prasowym wysłanym do mediów prezydent Katowic wyraźnie zaznacza swoją bezpartyjność.

Reklama

– Jesienią zeszłego roku rozmawialiśmy o współpracy programowej z przedstawicielami Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mój program wyborczy, tj. „Umowa z mieszkańcami Katowic”, w części społecznej był w dużej mierze zbieżny z wizją rozwoju miasta lokalnych i regionalnych władz SLD. W szczególności chodzi o takie sfery, jak rozwój sieci miejskich żłobków i przedszkoli, projekty adresowane seniorom czy też programy mające wspierać najmniej zamożnych mieszkańców Katowic – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jako bezpartyjny prezydent wiele razy powtarzałem, że współpracuję ponad wszelkimi podziałami z każdym, kto chce działać na rzecz Katowic i naszych mieszkańców. Dowodem takiej współpracy było zeszłotygodniowe głosowanie nad wotum zaufania na prezydenta miasta – podczas którego wsparli mnie nie tylko radni „Forum Samorządowego i Marcin Krupa”, ale też radni PiS i połowa klubu Koalicji Obywatelskiej – czyli radni wszystkich klubów Rady Miasta. W związku z tym postanowiłem powołać na funkcję wiceprezydenta Jerzego Woźniaka, który nie tylko wykazuje się dużą wrażliwością na kwestie społeczne, ale przede ma wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania podmiotami prawa handlowego oraz pełnienia w nich funkcji nadzorczych. Jestem przekonany, że jego kompetencje zarządcze oraz duża wiedza znajdą swoje przełożenie w codziennej pracy na rzecz mieszkańców. W Katowicach od wielu lat budujemy szerokie bloki koalicyjne – także z przedstawicielami różnych partii politycznych i środowiskami wspierającymi te ugrupowania – dodaje prezydent.

Jerzy Woźniak, jako resortowy wiceprezydent, będzie odpowiadał m.in. za Wydział Polityki Społecznej (który z kolei nadzoruje działalność katowickiego MOPS), nowopowstały Wydział Uprawnień Komunikacyjnych czy też Wydział Administracyjny.

Marzena Szuba wiceprezydent Katowic / fot. Erdem Yildiz

Tym samym z funkcji wiceprezydenta została odwołana Marzena Szuba.

– 4,5 letnią współpracę z Marzeną Szubą oceniam pozytywnie. Na szczególne wyróżnienie zasługują jej sukcesy w obszarze sprawnego pozyskiwania środków unijnych, dzięki którym uruchomiliśmy wiele ważnych i kosztownych inwestycji, takich jak budowa centrów przesiadkowych czy przebudowa dwóch węzłów drogowych DK 81  – mówi prezydent Marcin Krupa.

Jednocześnie prezydent Marcin Krupa dokonał przesunięć w ramach wydziałów zarządzanych przez resortowych wiceprezydentów. Od przyszłego tygodnia wiceprezydent Mariusz Skiba obejmie Wydział Rozwoju Miasta wraz z Wydziałem Funduszy Europejskich natomiast Wydział Kultury będzie podlegał wiceprezydentowi Waldemarowi Bojarunowi. To wydziały, które wcześniej podlegały Marzenie Szubie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 30 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.