Jerzy Ziętek kandydat na prezydenta Katowice / fot. Żaneta Zimon

Twórcą komitetu Jerzego Ziętka jest znany biznesmen Arkadiusz Hołda, właściciel firmy Holdimex, telewizji TVS i Wyższej Szkoły Technicznej (WST). Na listach komitetu znajduje się wiele znanych nazwisk, głównie kojarzonych z biznesem oraz z różnymi firmami Hołdy.

W okręgu nr 1 (Ligota, Panewniki, Piotrowice, Ochojec, Kostuchna, Podlesie, Zarzecze, Murcki) jedynką na liście jest Aleksandra Ziętek, córka kandydata na prezydenta Jerzego Ziętka, była pracowniczka katowickiego magistratu. Na liście znajduje się także m.in. znany urbanista Maciej Borsa, pracowniczka dziekanatu WST Ksenia Kasprzycka-Sobczyk czy Grażyna Luker, właścicielka firmy Luker Catering.

W okręgu nr 2 (Dąbrówka Mała, Szopienice, Burowiec, Janów, Nikiszowiec, Giszowiec) pierwsze miejsce zajmuje Maria Sokół, która została radną obecnej kadencji rady z ramienia Platformy Obywatelskiej. Na liście jest także m.in. prezes Klubu Szachowego “HetMaN Szopienice” Tadeusz Szafraniec oraz prezenter TVS Adam Giza.

Reklama

W okręgu nr 3 (Śródmieście, Osiedle Paderewskiego, Muchowiec, Brynów część wschodnia, Osiedle Zgrzebnioka) nr 1 przypadł Beacie Białowąs, wicedyrektorce Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Na liście znalazł się także znany stomatolog Roman Borczyk, aktor i reżyser Jerzy Połoński oraz Anita Skwara, zaangażowana w rganizację festiwalu Regiofun.

W okręgu nr 4 (Osiedle Tysiąclecia, Dąb, Załęże, Osiedle Witosa, Załęska Hałda, Brynów część zachodnia) jedynką na liście jest obecny radny rady jednostki pomocniczej na osiedlu Witosa Marek Mróz. Na liście znajdują się także m.in. biznesmenka Elżbieta Leks-Bujak, Dziekan Wydziału Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych Wyższej Szkoły Technicznej Aleksander Ostenda oraz Zofia Piękoś, także związana z WST.

W okręgu nr 5 (Wełnowiec, Józefowiec, Koszutka, Bogucice, Zawodzie) pierwszą pozycję otrzymał Andrzej Barczak, profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i były doradca Piotra Uszoka. Innymi osobami kandydującymi z tego okręgu są m.in. znany artysta Lucjan Czerny oraz Bogusława Niewęgłowska, była prezes katowickiego Klubu Forum Obywatelskiego Rozwoju, a obecnie członkini Rady Programowej przy Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Niewęgłowska od ponad 20 lat związana jest z bankowością i za swoją pracę odznaczona została przez Związek Banków Polskich złotą odznaką „Zazłużony dla polskiej bankowości”.

Poniżej prezentujemy pełną listę kandydatów KWW Jerzego Ziętka:

Okręg nr 1

1. Aleksandra Ziętek
2. Tadeusz Grabowski
3. Grażyna Luker
4. Józef Kordyś
5. Maciej Borsa
6. Krzysztof Skrzypiec
7. Małgorzata Karczmarczyk
8. Ksenia Kasprzycka-Sobczyk
9. Artur Wosz
10. Alina Szostak
11. Anna Adamczyk
12. Adam Osadzin
13. Barbara Pietrzak

Okręg nr 2

1. Maria Sokół
2. Adam Giza
3. Alicja Ramus
4. Rafał Gałka
5. Dominik Sieroń
6. Ewa Rzepecka
7. Lucyna Patejczuk
8. Bogusław Bednarz
9. Andrzej Bochniak
10. Tadeusz Szafraniec

Okręg nr 3

1. Beata Białowąs
2. Jerzy Połoński
3. Roman Borczyk
4. Agnieszka Beberok-Surowiec
5. Dariusz Nowak
6. Franciszek Bloch
7. Iwona Dytkowicz
8. Barbara Żmidzińska
9. Anita Skwara

Okręg nr 4

1. Marek Mróz
2. Elżbieta Leks-Bujak
3. Aleksander Ostenda
4. Maria Niemczuk
5. Marek Adamek
6. Anna Kończyk
7. Marek Stalmach
8. Zofia Piękoś
9. Anna Kuś
10. Grażyna Karolczuk
11. Mateusz Słota

Okręg nr 5

1. Andrzej Barczak
2. Lucjan Czerny
3. Karolina Szczepanik
4. Grzegorz Bąk
5. Sylwia Pawlikowska-Musiewicz
6. Grzegorz Kierot
7. Wiesław Majcher
8. Radosław Woźniak
9. Ewelina Magiera
10. Bogusława Niewęgłowska

3 KOMENTARZE

  1. To jest właśnie ta DEMOKRACJA POST-FEUDALNA. Wnuk wielkiego “Jorga” nominuje na jedynkę swoją córkę. I tak dynastia Ziętków, niczym wcześniej Piastów, Jagiellonów, Hohenzollernów i Habsburgów trwać będzie wiecznie. Parafrazując historyczny bon-mot: Niech inni prowadzą wojny, Ty dynastio Ziętków żeń się!

  2. Generał Ziętek się w grobie przewraca widząc jak jego wnuk jak chorągiewka zmienia barwy od Platformy Obywatelskiej po komitet prywatnego biznesmena. Gdyby żył, pewnie przywróciłby wnuka do pionu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 23 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.