Katowicka policja poszukuje sprawców znieważenia i uszkodzenia pomnika generała Jerzego Ziętka. Pomnik został oblany czerwoną substancją oraz został zniszczony napis w trakcie wiecu Adama Słomki, kandydata na urząd Prezydent Katowic.

O dewastacji pomnika policja dowiedziała się w sobotę po godzinie 14.00.

Reklama

– Na miejsce pojechali kryminalni z Komisariatu Policji I w Katowicach. Jak się okazało, pomnik został oblany substancją koloru czerwonego oraz zniszczony został napis. Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Obecnie policjanci przesłuchują świadków oraz ustalają i zabezpieczają nagrania z monitoringu, aby ustalić sprawców znieważenia i zniszczenia pomnika – informuje katowicka policja.

Na pomnik przyklejono też plakat wyborczy Adama Słomki. Sam kandydat na Twitterze zamieścił zdjęcia ze zdarzenia.

Policja prosi wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawców zdarzenia prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji I w Katowicach pod nr tel. 32 200 3500, 32 200 2555 lub 112.

Prezydencka ironia

Co ciekawe, prezydent Katowic szybko zareagował na sprawę, pojawił się przed pomnikiem, gdzie kręcąc nagranie wideo zaprotestował przeciwko znieważeniu zasłużonego dla Katowic Jerzego Ziętka i przypomniał o staraniach podjętych przez miasto wbrew ustawie dekomunizacyjnej.

– Nie można do tego dopuścić, w szczególności w tym okresie, który jest okresem wyborczym, żeby ktoś zbijał kapitał polityczny na bezczeszczeniu pomników w naszym mieście. Tu jest moje kategoryczne nie – mówił Marcin Krupa i zdaje się umknęła prezydentowi Katowic ironia całej sytuacji.

 

2 KOMENTARZE

  1. !! KTOŚ WRESZCIE NIE WYTRZYMAŁ I PODJĄŁ KONKRETNE ŚLĄSKO-PATRIOTYCZNE DZIAŁANIA PROWADZĄCE DO WYKONANIA OBOWIĄZUJĄCEGO W POLSCE PRAWA ! TYM KIMŚ JEST ŚLĄSKI – PRAWDZIWY BOHATER – ADAM SŁOMKA !

    NIE JEST TO PROFANACJA —– (jak to niektórzy próbują lansować !) – BO PROFANACJA JEST WTEDY GDY NISZCZY SIĘ COŚ LEGANEGO, A NIE NIELEGALNY ŚMIEĆ !!

    TO ŻE TEN BADZIEW-POMNIK TAM STOI + inne np. w Parku Śląskim – TO TOTAL ZŁAMANIE PRAWA – KRYMINAŁ !!

    ZIĘTEK TO BYŁ STALINOWSKI I KOMUNISTYCZNY FUNKCJONARIUSZ ZAPROWADZAJĄCY ZBRODNICZY REŻIM CCCP / PRL NA ŚLĄSKU. HAŃBA ŚLĄSKA I POLSKI: http://jerzy-jorg-zietek.blogspot.com/

  2. “Nigdy nie dyskutuj z idiotą. najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem.” Mark Twain
    Niechaj brak odpowiedzi na yahu pawul !! będzie właśnie odpowiedzią…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 28 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.