W swoim pierwszym w tym sezonie meczu przed własną publicznością GieKSa zdeklasowała Automatykę Gdańsk aż 8:1. Bohaterem spotkania został kapitan drużyny Tomasz Malasiński, który strzelił cztery bramki.

Naszpikowany reprezentantami Polski GKS jest jednym z kandydatów do walki o mistrzostwo. Automatyka skazywana jest zaś na ciężką walkę o utrzymanie. Zdecydowanym faworytem dzisiejszego pojedynku byli więc katowiczanie. Pomimo tego, pierwszego gola zdobyli goście, którzy objęli prowadzenie już w 3. min. po trafieniu Vitka.

Szybko stracona bramka dodała jedynie skrzydeł gospodarzom, którzy z każdą minutą coraz bardziej dominowali na lodowisku. Już w 7. min. stan meczu wyrównał Tomasz Malasiński, który wykorzystał dobre podanie Strzyżowskiego. Kilka minut później grający w osłabieniu gospodarze przeprowadzili szybką kontrę, która zakończyła się faulem na Malasińskim i rzutem karnym. Jego pewnym wykonawcą okazał się ponownie niezawodny dziś kapitan drużyny.

Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem katowiczam 3:1. W drugiej i trzeciej odsłonie gospodarze dołożyli kolejne pięć trafień i tegoroczny debiut GieKSy przed własną publicznością zakończył się efektownym zwycięstwem 8:1.

Tauron KH GKS Katowice – MH Automatyka Gdańsk 8:1 (3:1, 4:0, 1:0)

Bramki: Malasiński (4), Strzyżowski, Themer, Nahunko, Łopuski – Vitek

TAURON KH GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Wanacki, Cakajik, Malasiński, Rohtla, Strzyżowski – Grof, Martinka, Gruszka, Wronka, Łopuski – Rąpała, Nowak, Fraszko, Sawicki, Themar – Zieliński, Krawczyk, Nahunko, Majoch.

MH Automatyka Gdańsk: Gorodetsky (Zgrzebnicki) – Bilcik, Dolny, Steber, Polodna, Pesta – Lehmann, Wachowski, Vitek, Stasiewicz, Samusenko – Kantor, Wysocki, Strużyk, Rompkowski, Marzec – Maciejewski, Szczerbakow, Różycki, Wrycza