Akcja Dzieciaki do Rakiet, Warszawa/materiały organizatora

Dzieciaki do Rakiet 2017 to druga edycja tej akcji. Przez całe lato w dziesięciu miastach Polski organizowane są imprezy, na których doświadczeni trenerzy i animatorzy będą uczyć dzieci grać w tenisa. W sobotę 12 sierpnia akcja zawita do Katowic.

Akcja Dzieciaki do Rakiet, realizowana przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy, ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci i ich rodziców. Jest skierowana zarówno do dzieci, które mają już za sobą pierwsze tenisowe doświadczenia, jak i do tych, które jeszcze nie miały w ręku rakiety. Najistotniejszym elementem akcji jest dobra zabawa.

Reklama

(filmik z Akcji we Wrocławiu, w czerwcu)

12 sierpnia w Katowicach

W sobotę 12 sierpnia na katowickim Rynku dzieci będą miały szansę „zarazić się” tenisową pasją. Przez cały dzień, od godz. 10.00 do 18.00, odbywać się będą bezpłatne treningi tenisowe. Treningi trwają po 45 minut i zaczynają się o pełnej godzinie. Po każdym z nich następuje 15-minutowa przerwa.

Zapisy na wydarzenie w Katowicach znajdują się na stronie internetowej www.dzieciakidorakiet.pl, w zakładce „zapisz się” (należy wybrać miasto Katowice z rozwijanej listy, a następnie wybrać godzinę treningu, która odpowiada wiekowi dziecka i wypełnić pozostałe pola w formularzu).

Wydarzenie w Katowicach poprowadzi konferansjer Sebastian Kuźniak. Treningi prowadzić będą licencjonowani trenerzy tenisa. Trenerem głównym całej akcji jest trener Sykstus Szajda, były trener kadry Polski w kategoriach juniorskich, propagator tenisa wśród dzieci i młodzieży, który treningi opiera na najnowszych i najefektywniejszych metodach szkolenia.

Na dzieci czekać będzie 6 kortów, parasole, flagi, strefa relaksu. Dzieci powinny być ubrane wygodnie, na sportowo. Na rodziców czeka kawa od Nescafe. Dobrze, aby dzieci przyniosły ze sobą swoją wodę.

Uwaga katowickie szkoły!

Jesienią w pięciu katowickich szkołach dzieci będą miały okazję uczyć się podstaw gry w tenisa na lekcjach WF. Lekcje będą całkowicie bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci zostaną podzielone na odpowiednie grupy wiekowe.

Postanowiliśmy wyposażyć pięć katowickich szkół w sprzęt niezbędny do nauki lekcji tenisa, a także przeszkolić nauczycieli, aby mogli przekazać swoim uczniom tajniki tego pięknego sportu. W całej Polsce wesprzemy 50 szkół – powiedziała Agnieszka Wilczyńska, dyrektor Departamentu Strategii Marki w Banku BGŻ BNP Paribas. – Jako bank związany z tenisem od przeszło czterdziestu lat, chcemy wspierać jego rozwój w Polsce i zachęcać do wspólnej tenisowej zabawy – dodaje Wilczyńska.

Szkoły, które wezmą udział w akcji, zostaną wyłonione w drodze konkursu. Aby zgłosić szkołę, należy przygotować krótki filmik pokazujący, jak dzieci bawią się poprzez sport. Film powinien zostać nakręcony wspólnie przez dzieci i nauczycieli. Forma nie jest ważna – liczy się spontaniczność i dobra zabawa. Rekrutacja startuje 18 września, więcej szczegółów tutaj: https://www.dzieciakidorakiet.pl/zglos-szkole

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 25 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.