Uszkodzony Tir / fot. Policja
Reklama

Tir uderzył w wiadukt w Katowicach. Pojazd, który miał przejąć jego ładunek uderzył w sygnalizację świetlną. Od późnych godzin nocnych trwają utrudnienia na ulicy Granicznej. 

Jak wcześniej informowaliśmy, kilkanaście minut po 3.00 dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Granicznej pod wiaduktem zaklinował się TIR. 

Reklama

„66-letni kierujący ciągnikiem marki Mercedes z naczepą, zlekceważył znak zakazujący wjazdu pod wiadukt pojazdom powyżej określonej wysokości i  nie tylko się zaklinował, ale ściął również dach samochodu oraz naczepy. Obywatel Turcji, który był kierowcą zestawu, został przewieziony na badania kontrolne do szpitala. Na szczęście w wyniku zdarzenia nic mu się poważnego nie stało” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Od wielu godzin na miejscu zdarzenia pracują policjanci z katowickiej drogówki, którzy nadzorują wyciąganie zaklinowanego TIR-a. Mundurowi dla pozostałych uczestników ruchu drogowego wytyczyli objazd ulicą Damrota. Ponadto policjanci nawiązali również kontakt z PKP, który zarządza wiaduktem, w celu sprawdzenia obiektu pod kątem technicznym” – dodaje. 

Kontrola nie wykazała uszkodzeń i orzeczono, że nadaje się on do użytku i nie zagraża bezpieczeństwu. Kierowca został ukarany mandatem wysokości 1100 zł i 10 punktami karnymi. 

Na miejsce wezwany został holownik, jak również drugi TIR w celu przeładunku towaru z pojazdu, który uległ uszkodzeniu. 

„Niestety, kierujący, który przyjechał nowym zestawem, w trakcie ustawiania się do przeładunku, zahaczył o sygnalizację świetlną. On również odpowie za spowodowanie kolizji” – informuje rzecznik katowickiej policji. 

Na czas przeładunku ul. Graniczna będzie zablokowana, a kierujący zostają skierowani objazdem w ul. Damrota.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.