Nielegalny handel w Katowicach / fot. Straż Miejska Katowice
Reklama

Nielegalny handel w Katowicach to wyzwanie dla straży miejskiej. Były mandaty, toczą się też sprawy sądowe. Katowicka straż miejska otrzymuje coraz więcej zgłoszeń odnośnie nielegalnego handlu, sama też reaguje na tego typu proceder – choćby na ulicy Stawowej. Tylko w tym roku strażnicy miejscy przeprowadzili 160 interwencji w związku z nielegalnym handlem na terenie Katowic. 

Były to interwencje związane z:

Reklama
  • wykonywaniem działalności gospodarczej bez wymaganego zgłoszenia
  • prowadzeniem działalności gospodarczej bez wymaganej koncesji albo zezwolenia
  • prowadzeniem sprzedaży na terenie należącym do gminy lub będącym w jej zarządzie poza miejscem do tego wyznaczonym przez właściwe organy

„Nielegalna działalność handlowa  stanowi nie tylko wykroczenie oraz podważanie zasad konkurencyjności i równości podmiotów gospodarczych, dlatego też katowicka straż miejska dokłada wszelkich starań, aby proceder ten zniknął z ulic naszego miasta. W celu eliminacji tego zjawiska funkcjonariusze przeprowadzają regularne kontrole w miejscach prowadzenia działalności handlowej.  Reagują także na sygnały ze strony mieszkańców” – informuje Jacek Pytel z katowickiej straży miejskiej. „Sprawcy tego nielegalnego procederu zostali w tym roku ukarani  58 mandatami,  15 pouczeniami. W 26 przypadkach strażnicy skierowali sprawy do sądu” – dodaje. 

Walka z tego typu procederem jest o tyle trudna, że kupcy bardzo szybko zbierają swoje stoiska lub nie wystawiają towaru do sprzedaży, gdy dostrzegą patrol straży. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.