Marcin Krupa, prezydent Katowic kopiący w ziemi / fot. UM Katowice
Reklama

Prezydent sadził rośliny, bo wcześniej parkowały tam samochody. Ruszyła akcja rewitalizacji zieleńców w Katowicach. Wszystko odbywa się z powodu rozpoczętej jakiś czas temu miejskiej akcji „Zielone? Nie parkuję!”. Na pierwszy ogień Zakład Zieleni Miejskiej bierze tereny wzdłuż ulicy Misjonarzy Oblatów, tam teraz trwają prace porządkowe. 

W ramach akcji do rewitalizacji wskazano 5 obszarów – ul. Wajdy, ul. Strzelecką, ul. Tysiąclecia, a także obszary pomiędzy ul. Bohaterów Monte Cassino i Saint Etienne oraz skrzyżowanie ulic Grażyńskiego, Misjonarzy Oblatów, Stęślickiego i Iłłakowiczówny.

Reklama

„Akcja „Wyzwanie: parkowanie!” została podzielona na trzy obszary działań. Najpierw edukowaliśmy nieprawidłowo parkujących kierowców, później rozpoczęły się działania dyscyplinujące, a dziś  rozpoczynamy obiecaną przeze mnie rewitalizację rozjeżdżonych zieleńców, które zgłosili katowiczanie. Wierzę, że dzięki naszej akcji i wsparciu katowiczan, damy radę uporać się z tematem nieprawidłowego parkowania, a jednym z efektów będą zieleńce zrewitalizowane w taki sposób, aby uniemożliwić parkowanie na nich. Mam nadzieję, że liczba dotychczas przeprowadzonych interwencji Straży Miejskiej skutecznie odstraszy niepokornych kierowców i nie będą już niszczyli zieleni, ani innej przestrzeni w naszym mieście” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Na Misjonarzy Oblatów trwają prace porządkowe, daje przeprowadzone zostaną prace odtworzeniowe – posadzona zostanie trawa i krzewy. Miasto zamierza trwale zablokować możliwość wjazdu samochodów na zieleńce przy pomocy słupków, które tam się pojawią. 

Ulice Strzelecka i Tysiąclecia

Kolejnymi ulicami będą Strzelecka i Tysiąclecia. Tam też pojawią się nowe trawniki i ewentualne zabezpieczenia przed niesfornymi kierowcami. Wszystkie zgłoszone zieleńce zostaną zrewitalizowane do jesieni. 

Zieleńce przy ul. Tysiąclecia i ul. Wajdy znajdują się na terenie, który tylko częściowo należy do miasta – tutaj prace będą odbywać się po przeprowadzeniu dodatkowych analiz w celu ustalenia zakresu możliwych prac.

Reklama

1 Komentarz

  1. Zainteresujcie się kiedyś kwestią agrowłóknin tak masowo stosowanych w zieleni miejskiej. To materiał sztuczny, głównie polipropylen, kładąc go na powierzchni ziemi umożliwiamy przenikanie mikroplastiku do środowiska w sposób lekki, łatwy i przyjemny. Czy użycie tych tkanin na pewno jest pożądane z punktu widzenia ekologii? Może jakiś ekspert od ochrony środowiska by się wypowiedział. Przy okazji sporo ilustracji dla takiego materiału można znaleźć np. na Aszy, skarpa od ul. Stęślickiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.