Odpady przy ulicy Śląskiej / fot. Straż Miejska Katowice

Z terenów zielonych w Katowicach robią sobie wysypiska śmieci. Nagrały ich ukryte rejestratory. Fotopułapki ustawione przez strażników miejskich z Katowic pozwoliły na ukarania mandatami osób, które zrobiły sobie wysypisko z przestrzeni zielonych w mieście. Strażnicy odholowywali także porzucone samochody, w tym jeden ze „świątecznym motywem”.

W czasie pandemii Straż Miejska w Katowicach ma co robić. Zostali oddani pod zwierzchnictwo Komendanta Miejskie Policji w związku z działaniami przeciwko koronawirusowi i pilnowaniu przestrzegania obecnych obostrzeń.

Od tego czasu strażnicy przeprowadzili 230 interwencji w związku z ochroną środowiska i gospodarką odpadami. W tym te, gdzie z terenów zielonych w Katowicach zrobiono sobie wysypiska.

„Dzięki urządzeniom rejestrującym namierzamy autorów dzikich wysypisk. Strażnicy z Zespołu Ochrony Środowiska ustalili dane personalne i ukarali mandatami karnymi po 500 złotych trzech mężczyzn, którzy wyrzucali śmieci przy ulicy Śląskiej i w rejonie Załęskiej Hałdy – a wystarczyło je zawieść do jednego z Gminnych Punktów  Zbiórki Odpadów, które wznowiły działalność” – tłumaczy Jacek Pytel z katowickiej straży miejskiej.

Opony na Załęskiej Hałdzie / fot. Straż Miejska Katowice

W trakcie pandemii strażnicy interweniowali także prawie 50 razy wobec bezdomnych – m.in. dokonując transportu do izolatorium oraz usunięto 34 wraki samochodów zaparkowanych w Katowicach.

W jednym przypadku usunięto samochód postawiony na dachu, z przymocowaną do podwozia choinką. W mediach społecznościowych nazywany był „niechcianym prezentem świątecznym”.

Samochód z przymocowaną choinką / fot. Straż Miejska Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.