Spalone pojazdy przed Urzędem Wojewódzkim / fot. M. Marcisz / Informacje Drogowe Śląsk i Okolice / Facebook

Samochody płonęły przed Urzędem Wojewódzkim w Katowicach. Spaliły się dwa pojazdy, jeden z nich to BMW, który stanął w płomieniach, drugi to Toyota. Trzeci też uległ uszkodzeniu. 

Obecnie nie znane są przyczyny pożaru, do którego doszło przed jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Katowicach. Wiadomo, że przy ulicy Jagiellońskiej doszło do samozapłonu BMW, a ogień strawił także Toyotę Aygo i uszkodził jeszcze jeden pojazd.

Kierowca około godziny 2.30 jadąc ulicą Jagiellońską zobaczył, że pod maską BMW pojawił się dym. Zjechał na parking, ale nie był w stanie sam ugasić pożaru. Wezwano straż pożarną. Ostatecznie pojazd ugaszono, ale uszkodzone zostały zaparkowane obok samochody. Nad ranem z pojazdu ponownie zaczął wydobywać się dym.

Reklama

Przyczyny pożaru powinna określić opinia biegłego z zakresu pożarnictwa. Na nią niestety trzeba będzie poczekać kilka tygodni. Sprawą zajmuje się katowicka policja.

1 Komentarz

  1. Katowicką tradycją to te spalone wraki pewno z pół roku tam będą straszyć
    Zapewne znów UM będzie tłumaczyć że “nie chce narażac mieszkańców na doatkowe koszty przeniesienia wraku na parking policyjny”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.