Osiedle Witosa / foto: Infokatowice.pl

Zapytanie w sprawie planów Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego na najbliższe lata złożył radny miejski Krzysztof Kraus. Okazuje się, że Katowicki TBS planuje kolejne inwestycje na osiedlu Witosa, m.in. przy ul. Stanisława Kossutha.

Zapytanie w sprawie planów inwestycyjnych Katowickiego TBS Sp. z o.o. złożył 15 lipca br. radny miejski Krzysztof Kraus. Pytał m.in. o plany inwestycyjne spółki, plany wybudowania dwu nowych budynków na osiedlu Witosa oraz o to, ile nowych mieszkań spółka planuje oddać do zamieszkania do roku 2023 i ile z nich ulokowanych zostanie w budynkach przy ul. S. Kossutha.

Odpowiedzi w tej sprawie udzielił wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula. W piśmie z 26 lipca br. poinformował, że aktualnie spółka prowadzi trzy inwestycje mieszkaniowe przy ulicach Leopolda, Szerokiej i Z. Krasińskiego, w których planowane jest oddanie do użytkowania w 2020 roku łącznie 134 lokali mieszkalnych.

Reklama

Kolejne inwestycje TBS-u

Z informacji, przekazanych przez wiceprezydenta wynika, że obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia kolejnych inwestycji przy ulicach Działkowej, Mariackiej, Francuskiej (łącznie około 80 lokali mieszkalnych z planowanym terminem oddania do użytkowania w latach od 2022 do 2023).

Plany dotyczą też ul. Stanisława Kossutha 7, gdzie ma powstać około 110 mieszkań dla osób tworzących mniej liczne gospodarstwa domowe (planowany termin oddania do użytkowania 2023 roku).

Zamiarem Spółki pozostaje budowa w miejscu budynku przy ul. Kossutha 11 budynku z około 80 mieszkaniami dla rodzin wielodzietnych. Na kondygnacji parterowej budynku Spółka przewiduje zlokalizowanie przedszkola i żłobka. Oddanie budynku do użytkowania będzie miało miejsce po 2023 r. Źródłem finansowania mieszkań budowanych przez Spółkę są głównie preferencyjne kredyty z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz partycypacja zwrotna najemców. Reasumując, Spółka potwierdza, że planuje do końca 2023 r. oddać do użytkowania około 324 mieszkania. W perspektywie po 2023 r. Spółka planuje wybudowanie mieszkań w budynku Kossutha 11; ponadto Spółka przygotowuje się do inwestycji mieszkaniowych roboczo nazwanych Giszowiec IV i Brynów; trwają analizy możliwości inwestycyjnych w ww. lokalizacjach – poinformował wiceprezydent Sobula.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.