foto: Michał Bulsa

Radny miejski Krzysztof Kraus proponuje, aby Miasto Katowice pozyskało teren pod budowę kompleksu sportowego na terenie po byłej hali sportowej KS Kleofas przy ul. Obroki na Osiedlu Witosa.

Halę sportową przy ul. Obroki 43 (wówczas ul. Rewolucjonistów) wybudowano około 1973 roku, dla klubu 06 Kleofas. Gmach posiadał m.in. ring bokserski, zaplecze socjalne, administracyjne oraz solarium. W ostatnich latach hala została sprzedana przez Katowicki Holding Węglowy prywatnemu inwestorowi. W 2015 roku budynek wyburzono, a w planach była budowa w jego miejscu supermarketu. Z tych planów jednak nic nie wyszło i do dziś teren jest niezagospodarowany.

Sprawę poruszył radny miejski Krzysztof Kraus, który złożył wniosek do budżetu Katowic na rok 2020 ws. pozyskania terenu pod budowę kompleksu sportowego na terenie po byłej hali sportowej KS Kleofas przy ul. Obroki.

Reklama

W związku z planowaniem projektu Budżetu Miasta Katowice na rok 2020 zwracam się z wnioskiem o zabezpieczenie środków finansowych na pozyskanie terenu pod budowę kompleksu sportowego na terenie po byłej hali sportowej KS Kleofas przy ul. Obroki na Osiedlu Witosa. Powyższa propozycja znajduje pokrycie m.in. w propozycjach do Budżetu Miasta Katowice na rok 2020 Rady Jednostki Pomocniczej nr 8 Osiedle Witosa – zaznaczył w swoim piśmie z 27 czerwca br. radny Kraus.

Władze Katowic nie odniosły się jeszcze oficjalnie do tej propozycji.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.