Radni powołali zespół, który rozpatrzy skargę Stowarzyszenia Bona Fides na prezydenta Katowic. Chodzi o konsultacje społeczne, które odbyły się, ale nie przygotowano z nich żadnego raportu, a tego wymaga uchwała przyjęta przez Radę Miasta Katowice.

Dzisiaj w trakcie posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Partycji wybrano radnych do zespołu, który zajmie się badaniem skargi Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides (wydawcy InfoKatowice.pl). Zajmą się tym Patrycja Grolik (KO) oraz Adam Skowron i Krzysztof Kraus z Forum Samorządowego.

Chodzi o konsultacje w sprawie utworzenia noclegowni dla bezdomnych mężczyzn w Katowicach-Szopienicach. Na Platformie Konsultacji Społecznych (tzw. PKS) w styczniu 2018 przedstawiono plany miasta, a mieszkańcy wypowiedzieli się jednoznacznie negatywnie. Radnym wyników konsultacji nie przedstawiono pomimo, że domagano się tego na sesji Rady Miasta Katowice.

Reklama

Ostatecznie poprosiliśmy w magistracie o raport z konsultacji. Dostaliśmy jedynie kilka zdań na zeskanowanej kartce papieru.

– Zaistniała sytuacja obrazuje z jednej strony brak wywiązywania się z podstawowych obowiązków i zadań przez Prezydenta Miasta Katowice (…) z drugiej zaś wskazuje na lekceważący stosunek jednego z głównych organów Miasta do przewidzianej przepisami ustawy o samorządzie gminnym instytucji konsultacji z mieszkańcami – czytamy w skardze.

Zeskanowana kartka papieru z kilkoma zdaniami według Bona Fides nie może być uznana za raport z konsultacji, który powinien być przygotowany w ciągu 30 dni od zakończenia konsultacji.

Zeskanowana kartka papieru

Co ciekawe, w trakcie styczniowej sesji Rady Miasta Katowice radni, którzy dopytywali o wyniki konsultacji nie poznali ich.

– Możliwość wypowiedzenia się w tym temacie była – mówił Maciej Stachura, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej, ale do wyników się nie odniósł.

Oczywiście o tym co ustalą radni i Komisja Rewizyjna będziemy informować.

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko co budzi obawy społeczeństwa wyrzuca sie na Burowiec, Szopienice, Dabrówke Mała …a może tak coś zrobić dla tych ludzi na Zarzeczu, Kostuchnie, Ligocie i Bażantowie? Może w końcu tam coś zrobią dla miasta a nie tylko bajeczne zycie w czystym nie smierdzącym szlamem powietrzu z milowic i udreka z róznymi patologiami?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.