Lodowisko w Murckach / fot. InfoKatowice.pl

Z nowego lodowiska w Murckach zniknęły ławki. Wiemy co się z nimi stało. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeniósł je do obiektu Jantor II. W ich miejsce na Murckach pojawiły się tymczasowe ławki. Sprawdziliśmy  dlaczego.

W 2017 roku w głosowaniu na projekty do Budżetu Obywatelskiego największą popularnością cieszył się pomysł utworzenia sztucznego lodowiska w Murckach. Projekt mieszkańca, Jana Brody, zebrał aż 14 490 głosów. Ostatecznie lodowisko powstało przy ulicy Kołodziej, kosztowało 1,5 mln zł.

– Inwestycję w Murckach, która powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego tworzy płyta lodowiska wraz z bandami i boksami dla hokeistów i sędziów, ustawiono również bramki i namalowano linie boiska hokejowego. Lodowisko jest oświetlone. Jego rozmiar to 60 na 28 metrów – wyliczają urzędnicy w oficjalnym komunikacie miasta.

Niedawno mieszkańcy korzystający z lodowiska zdziwili się, że zniknęły nowe ławki. Te jak się okazało trafiły do obiektu Jantor II.

MOSIR mówi, że tak miało być

– Ławki z boksów, które zostały przewiezione w ostatnim czasie z lodowiska Murcki na Lodowisko Jantor II stanowią wyposażenie Lodowiska Jantor II. Na lodowisku Murcki były one zainstalowane tymczasowo, w oczekiwaniu na realizację zamówienia. Obecnie nastąpiło uruchomienie lodowiska Jantor II i ławki wróciły zgodnie z przeznaczeniem – poinformował nas Romuald Oryńczak wicedyrektor katowickiego MOSiR-u.

Nowe ławki w boksach lodowiska w Murckach mają się pojawić w przeciągu najbliższych kilku dni. – Do momentu zainstalowania nowych ławek ustawione są doraźne ławki zastępcze – dowiedzieliśmy się w MOSiRze.

Katowice mają nowe lodowisko. Kosztowało 1,5 mln zł

Przecinali wstęgę – dzisiaj otwarto lodowisko w Murckach. Kosztowało 1,5 mln zł #Katowice

Opublikowany przez infoKatowice.pl Czwartek, 13 grudnia 2018

1 Komentarz

  1. Kiedy wreszcie dzielnica Murcki będzie traktowana na równi z innymi,zadbanymi dzielnicami? nie będzie dostawać resztek pozostałych po innych dzielnicach i kiedy wreszcie rada miasta zauważy że wymiera???tu mieszkają tacy sami wartościowi ludzie jak w innych dzielnicach, dlaczego jest pomijana w inwestycjach??? ławki na otwarcie lodowiska ładnie musiały wyglądać więc zostały przywiezione,tak jak kiedyś wymieniono pół dachu na budynku, żeby dobrze wyglądał na otwarcie nowego rynku w Murckach.Żenada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.