Reklama

MOSiR unieważnił przetarg na zadaszenie lodowiska w Murckach. O inwestycji mówiło się od dłuższego czasu, ostatecznie nawet jeden z mieszkańców poszukał rozwiązania, które mogłoby zostać zrealizowane na lodowisku, to powstało w grudniu 2018 roku.

Niestety, do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie wpłynęła żadna oferta na wykonanie zadaszenia dla niszczejącego lodowiska. Ostatecznie MOSiR zdecydował o unieważnieniu postępowania.

Reklama

Zadanie nazywało się „dostawa i montaż zadaszenia namiotowego dla lodowiska w Murckach”. Miała zostać zamontowana hala namiotowa o wielkości 65×35 metrów, wysokość ścian bocznych oszacowano na 4 metry.

Po petycji mieszkańców, apelach i interpelacjach radnych miasto zarezerwowało 500 tys. zł w tym roku, na powstanie zadaszenia na lodowisku w Murckach. Obiekt powstał za 1,5 mln zł w ramach Budżetu Obywatelskiego w grudniu 2018 roku. Lodowisko przez wpływ warunków atmosferycznych niszczało.

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że miasto nie zrealizuje zadaszenia, bo według urzędników 500 tys. zł to za mało.

– Wykonanie pełnego przykrycia wg. ostatecznych szacunków mogłoby kosztować ok. 2,0-2,3 mln zł – ze względu na tak wysokie koszty zadanie to nie będzie realizowane – poinformował wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula.

Następnie jeden z mieszkańców i jednocześnie radny dzielnicowy Piotr Konarzewski, współpracując z niezrzeszonym radnym Dawidem Durałem, znalazł ofertę na zadaszenie namiotowe za około 400 tys. zł. Z tym, że miasto stwierdziło, że ten typ zadaszenia nie nadaje się do obiektu w Murckach. Mimo tego MOSIiR przeprowadził postępowanie przetargowe, w którym ostatecznie nikt nie złożył oferty.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.