Krzysztof Pieczyński radny miasta Katowice / fot. Erdem YILDIZ

Radny miejski Krzysztof Pieczyński chce wprowadzenia zakazu zatrzymywania na fragmencie ulicy Karola Kornasa w dzielnicy Piotrowice. Ma to poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu tej drogi z ulicą gen. Z. W. Jankego.

Chodzi o interpelację w sprawie wprowadzenia zakazu zatrzymywania na fragmencie ulicy Karola Kornasa. Złożył ją radny miejski Krzysztof Pieczyński (Forum Samorządowe i Marcin Krupa). Zaproponował, by wprowadzić zakaz zatrzymywania na niewielkim odcinku od skrzyżowania z ul. gen. Zygmunta Waltera Jankego do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego. Ma to poprawić bezpieczeństwo w obrębie tych skrzyżowań.

– Skrzyżowanie ulic Jankego i Kornasa jest bardzo ruchliwym miejscem, niestety poprzez parkujące na chodniku samochody, na krótkim odcinku od Jankego do Wojska Polskiego, wielokrotnie dochodzi tam do niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem kierowców, pieszych i rowerzystów. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o wprowadzenie zakazu zatrzymywania się (znak B-36) na fragmencie ulicy Kornasa na odcinku od ulicy Jankego do ulicy Wojska Polskiego – napisał w swojej interpelacji radny Pieczyński.

Reklama

Obecnie na niespełna czterdziestometrowym odcinku samochody parkują na chodniku, po zachodniej stronie ulicy. Do propozycji radnego nie odniosły się jeszcze władze Katowic.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 14 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.