Otwarcie Centrum Przesiadkowego Brynów / fot. Katowice Press Office / Twitter
Reklama

Miasto będzie ulotkami przekonywać pracowników szpitali do parkowania w Centrum Przesiadkowym Brynów. O zachęcenie właśnie pracowników szpitali w Ochojcu i Ligocie do parkowania w centrum przesiadkowym apelował katowicki radny Krzysztof Pieczyński (Forum Samorządowe). Rajca widział w tym szansę na rozładowanie problemu parkowania przy placówkach medycznych. 

Podobna sytuacja ma miejsce na wszystkich centrach przesiadkowych. Z danych niedawno przekazanych przez miasto wynika, że na kilkaset miejsc parkingowych zajętych jest raptem kilkanaście dziennie.

Reklama

„Od wielu lat istnieje problem nieprawidłowo parkujących samochodów, a głównie blokujących przejazd w okolicach szpitali w Ochojcu (ulice Ziołowa i Cegielnia Murcki) oraz w Ligocie (ulica Medyków). W dużym stopniu są to samochody pracowników szpitali. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o przeprowadzenie akcji promującej Centrum Przesiadkowe Brynów wśród pracowników tych szpitali” – wystąpił do miasta radny Krzysztof Pieczyński. „Informacje o siatce połączeń CP Brynów ze szpitalami, a także o parkingu, być może przekona sporo osób do korzystania właśnie z tej formy dojazdu do szpitali. Tym samym poprawi się sytuacja z zablokowanymi drogami w okolicach tych placówek medycznych” – dodał.

W urzędzie miasta myśleli nad sprawą ponad miesiąc i w końcu doszli do wniosku, że pomysł jest dobry. Choć jak zaznaczają władze Katowic miasto prowadzi od dłuższego czasu działania informacyjno – promocyjne związane z otwarciem nowych centrów przesiadkowych.

„Działania informacyjne obejmują publikację w prasie lokalnej oraz za pomocą wszelkich dostępnych miejskich kanałów informacyjnych wiadomości o możliwościach i zasadach korzystania z tych przestrzeni” – wyjaśnił Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic. „Powstała również dedykowana ulotka, promująca bezpłatne parkowanie w czasie pandemii w CP Brynów oraz CP Zawodzie. Korzystając z Pana pomysłu, taka zostanie również rozpropagowana wśród pracowników szpitali na Ochojcu oraz Ligocie” – dodał wiceprezydent Katowic.

Parkingi stoją niemal puste

Przypomnijmy, Centrum Przesiadkowe Brynów kosztowało prawie 90 mln zł. Znajduje się tam parking na około 500 samochodów. Z tym, że zdanych przekazanych przez miasto wynika, że średnio parkuje tam 14 samochodów na dobę. W okresie grudzień 2020 r. – marzec 2021 r. parkowały tam 1782 pojazdy. W innych centrach przesiadkowych statystyki są równie słabe.

  • P&R Ligota: styczeń – kwiecień 2021 r. – 1984 pojazdy – to wychodzi około 16 pojazdów dziennie. Tutaj mamy w sumie dostępnych 110 miejsc parkingowych.
  • P&R Brynów: grudzień 2020 r. – marzec 2021 r. – 1782 pojazdy. To wychodzi około 14 pojazdów dziennie, dostępnych miejsc parkingowych około 500.
  • P&R Zawodzie: grudzień 2020 r. – marzec 2021 r. – 3903 pojazdów. Średnio dziennie mamy tutaj 32 Dostępnych miejsc parkingowych jest 460.
  • Parking przy MDA Sądowa:styczeń – kwiecień 2021 r. – 5332 pojazdy. To średnio 44 pojazdy dziennie – dostępny jest tam 55 miejsc parkingowych.
Reklama

1 Komentarz

  1. Nie da się tych obrzydliwych metalowych osmiornic obronić!!! Utopione pieniądze które tylko szpeca miasto… zamiast normalnej obwodnicy mamy co mamy… a w kato jest z roku na rok tylko gorzej…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.