Patrycja Grolik na sesji Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Przy ul. gen. Józefa Hallera w dzielnicy Burowiec trwa budowa jednego z trzech miejskich basenów. Radna miejska zaproponowała, by dla tego terenu uchwalić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Ma to pozwolić na określenie co może, a co nie może powstać w tym rejonie.

Patrycja Grolik (KO) zaproponowała przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu budowanego basenu w rejonie ulic gen. Józefa Hallera i Konnej. Interpelację w tej sprawie radna złożyła 19 grudnia. Budowa basenu trwa od 2017 roku, a oprócz głównego budynku powstanie także infrastruktura towarzysząca, z parkingami i nowymi drogami. Pierwotnie już w pierwszym kwartale br. miasto chciało ogłosić przetarg na wykonanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie (pisaliśmy o tym tutaj). Jednak do tej pory tego nie zrobiono.

W swojej interpelacji radna Grolik napisała, że:

[…] Chodzi o teren budowanego basenu w rejonie ulic Konnej i Hallera. Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu budowanego basenu miejskiego w rejonie tych ulic w dzielnicy Burowiec wskaże kierunki rozwoju przestrzennego dzielnicy. Dzięki niemu miasto będzie miało wpływ na to, co powstanie w najbliższej okolicy basenu. Również mieszkańcy będą dzięki temu widzieć, co może, a co nie może powstać w ich dzielnicy. […].

Reklama

Magistrat nie odniósł się jeszcze do sprawy. W miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego (mpzp) zazwyczaj określa się m.in. wskaźnik intensywności zabudowy, jej wysokość, dopuszczalną działalność na danym terenie oraz przeznaczenie konkretnych działek, np. pod zabudowę usługową, mieszkaniową, drogi, ciągi piesze, itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 19 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.