Reklama

Miasto nie wprowadzi buspasów przed remontowanymi odcinkami DK86. Są zbyt drogie, a w końcu chodzi tutaj o publiczny grosz. Buspasy miałyby ułatwić pokonywanie przez autobusy komunikacji miejskiej remontowanego odcinka drogi. 

Katowicka radna Patrycja Grolik zwróciła się do władz miasta z wnioskiem o utworzenie baspasów na czas przebudowy węzła Giszowiec na drodze DK86. Radnej chodziło o odcinek od przystanku Zawodzie Waleriana do zwężenia nad autostradą A4 dla autobusów jadących od Katowic w kierunku Giszowca oraz od granicy Katowic z Tychami do przystanku Giszowiec Osiedle.

Reklama

Jednak na takie rozwiązanie na odcinku remontowanego DK86 nie ma co liczyć.

– Propozycja wprowadzenia dodatkowych buspasów nie jest możliwa do realizacji w związku z ograniczonym obszarem zajęcia terenu, kosztami utworzenia takich pasów, w szczególności urządzeń zapewniających bezpieczeństwo ruchu. Takie rozwiązanie spowodowałoby konieczność wydania znacznie większych środków finansowych. Natomiast publiczne środki finansowe muszą być wydatkowane ze szczególną uwagą i niecelowym byłoby ponoszenie tak dużych nakładów finansowych na realizowanie tymczasowych rozwiązań – przekonuje Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic. – W tym celu przeprowadzona została przez Urząd Miasta Katowice szeroka akcja informacyjna wskazująca dojazdy alternatywne do obszaru dzielnicy Giszowiec oraz oznakowane zostały objazdy w obszarze aglomeracji dla ominięcia miejsca robót – dodał wiceprezydent w piśmie do radnej.

Wiceprezydent nie określił o jaką kwotę chodzi.

700 tys. zł zrobiło „puff”. Kolejny niesmak po „Hipsterskiej stodole”. Miasto twierdzi, że konstrukcja była wypożyczona

Reklama

1 Komentarz

  1. Kolejne brednie władz miasta. Na głupoty to jest kasa, ale coś pożytecznego to już nie ma.
    Niech pan wiceprezydent powie ile kasy poszło chociażby na Tour de Pologne czy defiladę wojskową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.