Lech Kaczyński / fot. Prezydent.pl

Ten pomysł wzbudził ogromne poruszenie wśród mieszkańców Katowic. Ci nie chcą placu, skweru lub ulicy imienia Marii i Lecha Kaczyńskich. Katowiccy radni PiS zawnioskowali do prezydenta miasta o taką właśnie nazwę.  – Za komuny w każdym mieście musiała być ulica Lenina i Armii Czerwonej…styl ten sam, tylko “święci” się zmienili – pisze jeden z użytkowników InfoKatowice.pl. Przez media społecznościowe przeszła fala krytyki pod adresem tego pomysłu. – Zostawcie Katowice w spokoju! – grzmiał jeden z mieszkańców.

W piątek informowaliśmy, że ruszył proces związany z nadaniem imienia tragicznie zmarłej pary prezydenckiej dla jednej z ulic lub placów Katowic. Radni PiS chcą by Marię i Lecha Kaczyńskich upamiętnić w Śródmieściu.

Czytaj również: Radni PiS chcą w Katowicach placu lub ulicy imienia Marii i Lecha Kaczyńskich

Mieszkańcy dopytują retorycznie co Lech Kaczyński zrobił dla Katowic. – To już Wawel za mały…będziemy ich mieć w każdym mieście? – zastanawia się Katarzyna. Katowiczanie kontestują też powody wniosku o ulicę lub plac imienia pary prezydenckiej. – Kilka razy składał kwiaty pod pomnikiem Powstańców Śląskich? I to jest powód? ???? – skwitował użytkownik Grzegorz, który nie był sam w swoich rozważaniach. – Spiep….dziadu ciśnie mi się na usta. Może Pan radny Piotr Pietrasz przypomni czymże się to Państwo Kaczyńscy dla Katowic zasłużyli, bo jakoś nie wiem. Czy będziemy ulice mianować każdemu kto składa kwiaty pod pomnikiem?! – dopytywała jedna z użytkowniczek.

Jeden z mieszkańców poszedł tak daleko, że aż zmienił nazwę miasta. – Był StalinOGRÓD To może być i KaczOGRÓD. W końcu Katowice – miasto OGRODów – napisał Tomasz.

– Zamieńmy ulicę Brzozowa, bo to ten radziecki uczony, co wymyślił pancerne brzozy!!!! – stwierdził inny użytkownik. – Czemu nie, np. “Plac sprawcy katastrofy smoleńskiej Lecha Kaczyńskiego”. Ładnie brzmi, co nie? – napisał użytkownik Tadeusz.

– Jak wszyscy, to wszyscy! Poproszę przemianować ulicę Kościuszki na ulicę imienia mojej prababci, która mieszkała przy niej 94 lata – to trochę więcej niż P. Kaczyńscy, a kobiecie się należy bardziej – stwierdziła Katarzyna. – Najlepiej niech nazwą Spodek Kaczyńskich ŻENADA – dodał inny użytkownik. Co ciekawe wśród alternatywnych nazw dla ulic pojawiła się propozycja ulicy imienia Piotra Uszoka.

Pojawiły się, co prawda nieliczne ale jednak głosy dla poparcia pomysłu. – Tyle placów i ulic w Katowicach dostało nazwy ” swoich ” mniej i bardziej znanych Polski i tego świata, dlaczego więc państwo M i L . Kaczyńscy nie mogą w Katowicach mieć swoje należne miejsce – napisał jeden z użytkowników.

Pomysł był też bardzo szeroko komentowany na facebookowym profilu Ulice i Place Katowic.

kaczynscyuliceiplace

2 KOMENTARZE

  1. Nie dla Goroli popieram ślązaków czyli “hanysów”macie
    swoich bochaterów z powstań i Oni powinni widnieć na Waszych ulicach.
    Pozdrawiam wszystkich Hanyski i Hanysów .
    Gorol z Bydgoszczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.