Śmieci w Katowicach / fot. Marek Matyszczak (13.05.2019).
Reklama

„Kit lepszy niż za komuny” i „Są pewne granice siania propagandy i robienia idiotów z ludzi” to tylko niektóre reakcje mieszkańców na raport firmy ABSL odnośnie Katowic i rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych. Mieszkańcy mają też problem z uwierzeniem w to, że miasto jest dobrze skomunikowane oraz deklaracje prezydenta o ekologicznych działaniach w Katowicach.

Raport podaje m.in. dane statystyczne na temat wzrostu miejsc pracy w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu. Tego akurat nikt nie kwestionuje, ale w informacji przekazanej przez miasto pojawiły się stwierdzenia, które co najmniej zdziwiły mieszkańców.

Reklama

Powodów, dla których warto zainwestować w Katowicach jest co najmniej kilka. Jak wylicza magistrat, miasto Katowice należy do najlepiej skomunikowanych obszarów w Polsce, zarówno pod względem transportu drogowego, kolejowego jak i lotniczego.

– Katowice to również miejsce, gdzie prowadzone są liczne inwestycje rozwijające infrastrukturę społeczną. Dzięki temu, z roku na rok wyraźnie poprawia się jakość życia mieszkańców, co potwierdzają wyniki wielu rankingów i dane statystyczne – poinformowało miasto.

– Katowice charakteryzuje „niska jakość życia w zakorkowanym mieście deweloperów ” – tak powinno być – napisał Jakub na naszym Facebooku.

– [Niecenzuralne słowo] czytam i nie wieże najlepiej skomunikowane miasto w którym wystarczy jedno zdarzenie na którejkolwiek drodze aby całe miasto na kilka godzin stanęło – podsumował Sebastian.

– Są pewne granice siania propagandy i robienia idiotów z ludzi ale nie dotyczą one ul. Młyńskiej – stwierdził Marek.

Dalej też nie było kolorowo, bo mieszkańców zdziwiły słowa prezydent Marcina Krupy.

– Jesteśmy liderem wśród polskich miast w działaniach proekologicznych, w mieście jest wiele parków i terenów zielonych. Zajmują one prawie połowę powierzchni miasta. Podejmujemy także intensywne działania na rzecz rozwoju ekomobilności. Katowice są miejscem, gdzie doskonale rozwinęła się infrastruktura dla biznesu. Duża liczba hoteli i centrów konferencyjnych sprzyja organizacji wydarzeń o randze międzynarodowej. Katowice jako Miasto Kreatywne UNESCO w dziedzinie muzyki stanowi wyjątkowe miejsce na mapie Europy, będąc ważnym ośrodkiem kulturalnym i turystycznym – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

– Mitoman to ilu w tym roku znowu się wyprowadzi …. PS Katowice to nie tylko 500 m naokoło Ronda – napisał jeden z naszych użytkowników.

– Przez blisko 8 miesięcy w roku trujemy się smogiem. To dopiero jest „jakość” życia – skwitowała Dorota.

Z raportem można zapoznać się tutaj.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Skoro został wybrany na kolejną kadencję, to znaczy że jest super. Cieszmy się opisanymi sukcesami razem z większością, która głosowała na okrągłoustego specjalistę ds. komunikacji, rowerów, smogu i czego tam jeszcze. Demokracja nie jest niestety optymalnym ustrojem…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.