Trójka radnych z PiS zawnioskowała do prezydenta Krupy, by teren przed kościołem przy ul. Pięknej w Brynowie nazwać imieniem księdza Jerzego Popiełuszki. Co ciekawe, Popiełuszko od 16 lat jest już patronem miejskiego obiektu na terenie Katowic.

Wniosek o nadanie imienia bł. księdza Jerzego Popiełuszki placowi położonemu przy ul. Pięknej, przed kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brynowie, wystosowała trójka miejskich radnych PiS-u: Krystyna Panek, Piotr Pietrasz i Michał Luty.

W swoim piśmie radni zaznaczają, że:

Reklama
[…] Ksiądz Ireneusz Tatura – proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej przy ul. Pięknej 8 wyraził zgodę na nadanie imienia placowi, gdyż w kościele przechowywane są relikwie bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Na terenie parafii rzymskokatolickiej znajduje się również Kopalnia „Wujek” oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. Pragniemy podkreślić, iż ksiądz Jerzy Popiełuszko był bardzo związany z ruchem „Solidarności”, a w parafii na Brynowie prowadzone jest również Duszpasterstwo Ludzi Pracy […].

Władze Katowic jeszcze nie odniosły się do sprawy. Warto podkreślić, że ksiądz Jerzy Popiełuszko jest już patronem miejskiego obiektu. Od 2001 roku patronuje ulicy w dzielnicy Dąbrówka Mała.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że radny Michał Luty z PiS chce nazwy dla sali sesyjnej Rady Miasta Katowice. Jej patronem miałby być Henryk Sławik, który jest upamiętniony już w kilku miejscach na terenie Katowic – patronuje m.in. rondu na osiedlu Tysiąclecia, przy Spodku mieści się natomiast plac „Sławika i Antalla” oraz pomnik.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.