Reklama

Jest przetarg na budowę placu na ulicy Dworcowej w Katowicach

A. Maciaszczyk

Reklama

Jest przetarg na budowę placu na ulicy Dworcowej w Katowicach. Miasto ogłosiło przetarg nieograniczony, który wyłoni wykonawcę zagospodarowania w formie placu ciągu ulicy Dworcowej na odcinku od skrzyżowania ulic św. Jana, Dworcowej i Kochanowskiego do skrzyżowania ulic: Mielęckiego, Dworcowej, Mariackiej wraz ze skrzyżowaniem. 

To inwestycja w ramach  przebudowy strefy śródmiejskiej – obszar ul. Dworcowej i Tylnej Mariackiej. W 2016 roku odbył się konkurs na koncepcje urbanistyczno-architektoniczną odnośnie zagospodarowania placu przed starym dworcem kolejowym i urządzenie ul. Tylnej Mariackiej w Katowicach. Wygrała firma AIR Jurkowscy. To właśnie na podstawie tej koncepcji stworzono projekt.

Reklama

– To kolejny element metamorfozy Katowic. Jestem przekonany, że podobnie jak Strefa Kultury, czy Rynek, także ten teren po remoncie będzie zachwycał mieszkańców i turystów – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Nowy deptak miejski, podobnie jak to było w przypadku ul. Mariackiej, ma przywrócić kolejną część miasta dla pieszych i wpisywać się w naszą politykę odciążania centrum miasta z ruchu samochodowego – dodał prezydent.

W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest m.in. do: rozbiórki istniejącej nawierzchni i przygotowania terenu pod inwestycję, rozbiórki istniejącego budynku podziemnego szaletu publicznego, demontażu istniejącej podziemnej stacji transformatorowej, budowy placu i ciągu pieszo-jezdnego od ul. Św. Jana do ul. Mielęckiego; budowy parkingu dla samochodów osobowych, w tym dla osób niepełnosprawnych, dla autobusu, miejsc postoju taksówek; budowy miejsca postoju rowerów; wykonania schodów terenowych; korekty rozwiązań drogowych na skrzyżowaniu ul. Dworcowej z ul. Św. Jana;, korekty przebiegu istniejącej ścieżki rowerowej przy ul. Św. Jana; budowy fontanny wraz z komorą techniczną; budowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wykonania zasilania urządzeń zewnętrznych tj. fontanna, studnie z rozdzielnicami, kamery; przebudowy sygnalizacji drogowo-tramwajowej w rejonie skrzyżowania ul. Dworcowej i Św. Jana; budowy fundamentu pod świąteczną choinkę; wykonania nasadzeń zieleni wysokiej, niskiej, pnączy, trawników, czy wykonania systemów nawadniania zieleni;

Oferty można składać do 28 maja w katowickim magistracie. Wykonawca od zawarcia umowy będzie miał 10 miesięcy na realizację inwestycji. Urzędnicy oszacowali, że wartość przedsięwzięcia nie powinna przekroczyć kwoty nieco ponad 5,5 mln euro.

Ulica Dworcowa po zakończonej przebudowie docelowo będzie wyłączona z ruchu samochodowego.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie