Silesia Business Park /fot. mat. pras.

Docelowo niemal 5 tys. miejsc pracy ma łącznie powstać w czterech bliźniaczych biurowcach Silesia Business Park w Katowicach. W drugim z budynków kompleksu ma pracować ok. 1,2 tys. osób. Oficjalnie otwarcie za nami.

Kompleks czterech budynków biurowych klasy A wraz z dwupoziomowym parkingiem mieści się przy ul. Chorzowskiej, jednej z najważniejszych arterii miasta. Głównym najemcą zbudowanego przez firmę deweloperską Skanska Property Poland budynku B została firma Capgemini Polska. To część międzynarodowej grupy Capgemini, oferującej usługi konsultingowe, technologiczne i outsourcingowe. Sama Skanska również umiejscowiła się w tym budynku. Inną firmą, która ulokowała tam swoje biura, jest firma doradcza PwC.

Powstanie tych biurowców to wielka ilość nowych miejsc pracy. Tylko w budynku 2 ma pracę znaleźć prawie 1.2 tys. osób. Łącznie we wszystkich budynkach zatrudnionych ma być 5 tys. osób. Dla porównania, w styczniu wszystkich osób zarejestrowanych jako bezrobotne w PUP Katowice było niecałe 8,5 tys.

Reklama

Warto zauważyć także, że budynki powstają w miejsce dawnego, równie ogromnego pracodawcy, czyli Huty Baildon. Dzięki tej inwestycji i powiązaniom biznesowym zyskuje nie tylko rynek pracy, ale także i okolica, która odradza się powoli po latach ruiny. A to nie koniec inwestycji. W trakcie otwarcia wmurowano także kamień węgielny pod budowę trzeciego, z czterech planowanych w ramach kompleksu biurowców. Ma zostać oddany do użytku w czwartym kwartale 2016 roku.

2 KOMENTARZE

  1. ha, ha, ha…przecież Ci młodzi ludzie do pracy nie przyjeżdżają z Katowic ale z miast ościennych… wymieniać ? i nie ustąpię..tu się niczego nie produkuje, to firmy doradcze, konsultingowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.