Reklama

Tiramisu się sprzedało. Filipińczycy i Szwedzi kupili budynki w Katowicach

D. Frost

Silesia Business Park / fot. mat. pras.
Reklama

Tiramisu się sprzedało. Filipińczycy i Szwedzi kupili budynki w Katowicach. Skanska sprzedała biurowce C i D będące częścią kompleksu 4 budynków Silesia Business Park w Katowicach. Nabywcą jest filipiński ISOC Holdings Inc. Jest to pierwsza transakcja sprzedaży budynku biurowego Skanska w CEE inwestorowi z Filipin i jednocześnie pierwszy zakup dokonany przez ten fundusz w Polsce. Tym samym Skanska zakończyła proces inwestycyjny całego katowickiego kompleksu. Wcześniej budynki A i B kupił w 2015 r. szwedzki inwestor Niam.

Obie sprzedane właśnie nieruchomości biurowe klasy A zapewniają w sumie ok. 24 000 mkw. powierzchni najmu i 250 miejsc parkingowych na dwóch podziemnych kondygnacjach. Kompleks jest zlokalizowany w silnie rozwijającej się katowickiej dzielnicy biznesowej. Budynki C i D są wynajęte przez najemców z branży technologicznej i IT takich, jak PwC, Accenture i NGA Human Resources.

– Rynek biurowy w miastach regionalnych, w tym w Katowicach, rozwija się bardzo dynamicznie. Katowice są niezmiennie w polskiej czołówce – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska w Polsce. – Cieszy nas, że ISOC Holding, to kolejny zagraniczny inwestor, który swoją obecność w Polsce zaczyna od współpracy z nami. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości naszych projektów – dodaje Mariusz Krzak.

– ISOC Group inwestuje w Polsce, w szczególności w Katowicach, ponieważ skupiamy się coraz bardziej na rozwoju w obszarach technologii oraz innowacji. Kwitnący rynek outsourcingu procesów biznesowych (BPO) i centrów usług biznesowych (BSC), dobrze wykształceni pracownicy, rozwinięta infrastruktura oraz renomowani międzynarodowi inwestorzy – to wszystko sprawiło, że Katowice są naszym pierwszym wyborem na europejskim rynku. Postrzegamy Katowice jako pełne energii centrum połączone z dwoma innymi, ważnymi ośrodkami – Krakowem i Wrocławiem. Zamierzamy dalej rozwijać nasze partnerstwa oraz obecność w Polsce – mówi Michael Cosiquien, prezes ISOC.

Katowice stanowią serce Śląska i jego główne centrum biznesowe, z ok. 300 000 mieszkańców i najgęstszym zaludnieniem regionu w Polsce. Stopa bezrobocia w Katowicach sięga 2,3%, a średni dochód jest o 23% wyższy niż w województwie. Aż 21% śląskiego PKB jest wytwarzane w Katowicach. Region ten ma duży potencjał biznesowy, wraz ze Specjalną Strefą Ekonomiczną w Katowicach z 41 000 pracownikami zatrudnionymi w 180 firmach.

Silesia Business Park jest jedną z wizytówek Katowic. Charakterystyczna elewacja już na wczesnym etapie zyskała nazwę „tiramisu“. Kompleks zapewnia pracownikom najemców centrum medyczne, zewnętrzną siłownię oraz przedszkole.

Budynek C kompleksu posiada już certyfikat LEED na poziomie Gold, a budynek D ubiega się o przyznanie certyfikatu.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie