Silesia Business Park / fot. mat. pras.

Trzeci budynek kompleksu Silesia Business Park w Katowicach uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Potocznie nazywane „Tiramisu” obiekty, docelowo mają składać się z czterech budynków.

Skanska uzyskała pozwolenie na użytkowanie trzeciego budynku Silesia Business Park w Katowicach, który obecnie liczy ponad 3 100 pracowników. Docelowo będzie składał się z czterech biurowych wież, ma już umowy najmu na ponad 23,000 mkw. powierzchni. Obecnie nie wiadomo kiedy ruszy budowa czwartego obiektu. Wiadomo, że nastąpi to gdy wynajęta zostanie większość powierzchni dostępnych obiektów.

Trzy atrakcyjne architektonicznie budynki są pierwszym elementem krajobrazu dla wszystkich, którzy wjeżdżają do miasta od ulicy Chorzowskiej. Wybudowane na terenie dawnej huty Baildon stały się jednym z symboli transformacji Katowic w ośrodek lokowania nowoczesnych usług dla biznesu, ale i konsultingu czy usług IT. Dziś to miejsce tętni życiem, nie tylko zawodowym. Pracownicy mogą skorzystać np. z bezpłatnych warsztatów kulinarnych poświęconych tajnikom zdrowego odżywiania, które firma Skanska organizuje z pobliskim BioBazarem. W ofercie znalazły się między innymi warsztaty z biotechnologiem Katarzyną Antonik-Heller, autorką bloga „Zielenina na talerzu”, a także wegańskie live-cooking o tematyce świątecznej.

– W ciągu ostatnich 2 lat oddaliśmy najemcom do użytku trzy wieże Silesia Business Park. Zgodnie z przyjętym planem każdy następny etap był uruchamiany wraz z postępem komercjalizacji poprzedniego budynku. Dziś pracuje tu ponad 3 100 osób z różnych firm i branż. W miejscu gdzie do niedawna jeszcze nic nie było powstała atrakcyjna przestrzeń, w której swoje operacje prowadzą znane, globalne marki, a po godzinach pracownicy chcą wspólnie kreatywnie spędzać czas – komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

W listopadzie pracownicy Silesia Business Park w ramach tygodnia zielonej edukacji mogli wziąć udział w grze poświęconej eko rozwiązaniom zastosowanym w budynku. Z kolei w ramach zdrowego stylu życia we wrześniu Skanska uruchomiła przy budynkach również plenerową siłownię dla najemców.

– Nasi pracownicy chętnie uczestniczą w dodatkowych działaniach edukacyjnych, jak również włączają się w takie inicjatywy, dzięki którym mogą pomóc innym. W czerwcu tego roku razem z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowaliśmy w Silesia Business Park zbiórkę krwi. Do udziału w tej akcji zaprosiliśmy zespół PwC. To jeden z wielu przykładów, który pokazuje, że razem znaczy lepiej – tłumaczy Karolina Długosz z Capgemini Polska.

1 Komentarz

  1. A może jakiś parking dla tych 3100 pracowników? Komunikacja miejska odstrasza, a znaleźć wolne miejsce po godzinie 9h, to mistrzostwo…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.