Kostuchna / fot. InfoKatowice.pl

Radny miejski Aleksander Uszok (RAŚ) zaproponował władzom Katowic, by rozważyć możliwość utworzenia Centrum Aktywności Lokalnej w Kostuchnie. Miałoby to złagodzić negatywne skutki społeczne, spowodowane likwidacją wydobycia w ruchu „Boże Dary” KWK Murcki-Staszic.

Centra Aktywności Lokalnej (CAL) działają już w kilku katowickich dzielnicach, m.in. w Załężu, Nikiszowcu, Giszowcu i Szopienicach. Mają za zadanie zmianę wizerunku dzielnic poprzez  zwiększenie aktywności obywatelskiej samych mieszkańców i zorganizowanie środowiska lokalnego.

Reklama

Według propozycji radnego miejskiego Aleksandra Uszoka kolejny CAL mógłby powstać w Kostuchnie.

Radny w swojej interpelacji podkreślił, że:

[…] W bieżącym roku 2015 kończy wydobycie rejon Boże Dary kopalni Murcki-Staszic, będący głównym pracodawcą w dzielnicy Kostuchna. Odbije się to negatywnie na tej części dzielnicy, poprzez wzrost bezrobocia i inne negatywne efekty społeczne. Aby przeciwdziałać tym tendencjom celowe jest powołanie Centrum Aktywności Lokalnej, jako jednostki wyspecjalizowanej w aktywizacji zawodowej i społecznej. Nie czekajmy na eskalację negatywnych skutków likwidacji kopalni i podejmijmy kroki zaradcze już na tym etapie.

Propozycja radnego zostanie rozpatrzona przez władze miasta jako wniosek do budżetu Katowic na rok 2016.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.