Aleksander Uszok zaproponował, by miasto podjęło działania, które będą promowały picie przez mieszkańców Katowic wody z kranu. Chce obalić mity, które narosły wokół picia „kranówki”.

Radny RAŚ w swojej propozycji zaznacza, że wśród wielu mieszkańców funkcjonują wciąż różnorodne mity związane z jakością wody dostępnej z kranu i jej nieprzydatności do bezpośredniego spożycia. Wskazał, że może to wynikać prawdopodobnie z dawno zakorzenionych uprzedzeń z okresu, gdy „rzeczywiście jakość wody z wodociągów pozostawiała wiele do życzenia”.

Radny twierdzi też, że pod tym względem od lat sytuacja diametralnie zmienia się na lepsze. Zmiany wymusiły również obowiązujące przepisy.

– Niejednokrotnie woda dostarczana wodociągami do katowickich mieszkań jest lepszej jakości, niż ta dostępna w sklepach. Niezwykle ważny jest również aspekt proekologiczny związany z możliwością ograniczenia ilości plastikowych butelek, w których najczęściej sprzedaje się wodę. Dlatego celowe wydaje się podjęcie działań, które będą informowały mieszkańców o: – wysokiej jakości wody dostarczanej przez wodociągi – bezpieczeństwie spożycia wody z kranu – korzyściach dla środowiska – korzyściach dla domowych budżetów – wyliczał radny Aleksander Uszok w swojej interpelacji do prezydenta Katowic. – Wiele gmin decyduje się również na organizację różnorodnych akcji aktywnie promujących spożycie wody z kranu, poprzez serwowanie „kranówki” na imprezach sportowych, czy obchody Światowego Dnia Wody – dodał.

Władze nie odniosły się jeszcze do sprawy. Magistrat ma niespełna miesiąc na odpowiedź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.