Reklama

W Murckach zbierają podpisy pod petycją o przywrócenie Aleksandra Uszoka do pracy

A. Maciaszczyk

Aleksander Uszok / fot. Aleksander Uszok
Reklama

Nie milkną echa zwolnienia z pracy  byłego katowickiego radnego Ruchu Autonomii Śląska Aleksandra Uszoka. Teraz mieszkańcy Murcek zbierają podpisy pod petycją o przywrócenie niegdyś kandydata na urząd Prezydenta Katowic do pracy w MDK „Południe”. Uszok jeszcze jako radny dawał się we znaki ekipie Marcina Krupy.

Kilka dni temu informowaliśmy o zwolnieniu Uszoka z pracy. Zlikwidowano jego stanowisko – kierownika działu Murcki w Miejskiej Domu Kultury „Południe”. To było zaskoczenie dla Uszoka, który spodziewał się rozszerzenia obowiązków w związku z nowym projektem, na który pozyskał grant.

„Po przyznaniu środków byłem umówiony na rozmowę z dyrekcją w sprawie harmonogramu realizacji projektu, natomiast otrzymałem wypowiedzenie z uzasadnieniem “likwidacja stanowiska” – mówił nam Aleksander Uszok. Dyrektor MDK „Południe” Bogdan Kallus, tłumaczył nam, że zmiany organizacyjne były planowane już w sierpniu ubiegłego roku, nie pomogła też sytuacja z koronawirusem, gdyż miasto wymaga od swoich jednostek szukania oszczędności.

„Nie chodzi tu o żadne naciski, naprawdę jeżeli chodzi o pana Olka to serce mi się kraje z tego powodu” – powiedział nam dyrektor MDK „Południe”.

Reklama

„Nie ma w tym żadnych dodatkowych podtekstów” – podkreślał w rozmowie z nami Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Uszok zapowiedział, że pójdzie do sądu ze swoim byłym pracodawcą.

W Murckach od dzisiaj zbierają podpisy pod petycją w sprawie przywrócenia Aleksandra Uszoka na stanowisko kierownika MDK „Południe”.

„Decyzja o redukcji etatów właśnie w Naszym MDK była dla mieszkańców wielkim szokiem, budzi wiele kontrowersji i jest przede wszystkim dla Nas jako mieszkańców niezrozumiała i krzywdząca. Rozumiemy, że ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną panującą w kraju Urząd Miasta zmuszony jest do cięcia kosztów, ale mamy wielką nadzieję, że Pan jako prezydent znajdzie alternatywne rozwiązanie” – czytamy w petycji do Marcina Krupy.

W petycji czytamy też, że Uszok jest „swoistą wizytówką Naszej Dzielnicy” oraz, że „jest osobą wrośniętą w Naszą dzielnice, której zaangażowanie i pasja motywowały też innych mieszkańców do działania”.

Podpisy pod petycją można składać w kwiaciarni na ulicy Mruczka oraz w pubie „Między nami” na terenie Murcek.

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie