foto: Infokatowice.pl
Reklama

O wymianę okien w Zespole Szkół Specjalny nr 7 w Katowicach pytali radni Tomasz Rokicki i Jerzy Forajter. Odpowiedź na interpelację radnych nie pozostawia złudzeń. Obecnie nie będzie wymiany okien.

W sumie koszt wymiany 25 okien to 105 tys. złotych odpowiedziała radnym, wiceprezydent Katowic Marzena Szuba. Wolnych środków na razie miasto nie posiada.

Reklama

– Z uwagi na ograniczenia budżetowe wynikające z uwarunkowań zewnętrznych (obniżenia się wpływów do budżetu w roku bieżącym i prognozowane dalsze spowolnienie) oraz konieczność zabezpieczenia finansowania rozpoczętych, dużych projektów inwestycyjnych w mieście, obecnie nie jest możliwe zabezpieczenie w budżecie miasta dodatkowych ww. środków finansowych w celu zwiększenia planu budżetowego ww. jednostki – odpowiedziała Marzena Szuba.

– Jednocześnie wyjaśniam, że uwzględniając sytuację budżetu miasta Katowice na 2015 rok, przyznanie środków finansowych na ww. zadania w Zespole Szkół Specjalnych nr 7 w Katowicach będzie możliwe do rozpatrzenia po analizie realizacji dochodów miasta za I półrocze br., tj. w przypadku kiedy dochody miasta po I półroczu będą wyższe od dochodów zaplanowanych na dzień 01.01.2015 r. – dodała.

Reklama

1 Komentarz

  1. Może należałoby następnym razem spróbować przepchnąć wymianę do budżetu obywatelskiego? Jako projekt ogólnomiejski? Myślę, że nauczyciele i rodzice byliby skłonni poprzeć pomysł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.