Rada Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Jutro kolejna sesja Rady Miasta Katowice, my przypominamy co się działo na ostatniej sesji w związku z interpelacją radnego Józefa Zawadzkiego, który chce rozważenia możliwości wystąpienia Katowic z KZK GOP. W trakcie sesji kilku radnych zgłaszało zastrzeżenia do działalności przewoźnika prosząc o uruchomienie konkretnych linii lub zmianę trasy autobusów. – Trzeba ich trzymać za pysk bo oni nic nie myślą – mówił na sesji radny Zawadzki. – Oni w ogóle nie mieszkają w Katowicach dlatego mają z Katowic ludzi gdzieś – grzmiał radny na sesji.

Pierwszy na sesji rozmowę na temat linii i połączeń KZK GOP rozpoczął właśnie radny Józef Zawadzki prosząc o zmianę trasy autobusu nr 12. Radny chciał też podania do publicznej wiadomości zarobków w KZK GOP.

W odpowiedzi Krzysztof Mikuła zastępca prezydent Katowice (Marcin Krupa był nieobecny na sesji) zaproponował spotkanie między radnymi, a przedstawicielami KZK na Komisji Infrastruktury. – Niech po prostu bezpośrednio odpowiedzą na państwa różnego rodzaju pytania i wątpliwości – mówił Mikuła.

Reklama

Radna Bożena Rojewska następnie dopytywała o linię nr 10 łączącą Osiedle Paderewskiego z Ochojcem.

Bartosz Wydra natomiast dopytywał o linię nr 44, której trasa przebiega przez dzielnice Burowiec i Szopienice.

Radny Andrzej Zydorowicz również apelował o przywrócenie na trasę linii 44.

Po raz drugi głos, jeszcze bardziej wymownie zabrał Józef Zawadzki, który dosadnie wyrażał się o KZK GOP, jednocześnie popierając wypowiedź Zydorowicza. – Jakich mamy idiotów co nie umią myśleć – mówił radny Zawadzki.

1 Komentarz

  1. “Jak nie umiom zrobić mapy kursu” 🙂 Ech ta rada bezradnych. Dopóki radni będą maszynką do głosowania, bez możliwości dysponowania miejskimi pieniędzmi na rzecz mieszkańców, całe to gremium nie ma sensu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 22 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.