Wszystkie linie KZK GOP będą bezpłatne. KZK GOP ogłosił właśnie bezpłatne przejazdy. Wszystkie linie będą dostępne za darmo, ale tylko jednego dnia. Chodzi o środę 1 listopada.
Darmowe przejazdy będą obowiązywały przez cały dzień, w nadziei na to, że pomogą rozładować wzmożony w tym okresie ruch samochodowy.
– Autobusy i tramwaje jeździć będą częściej, zwiększony zostanie tabor poszczególnych linii, a także uruchomione zostaną dodatkowe linie, które pojadą ulicami: Gliwic, Katowic, Sosnowca, Będzina, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Knurowa, Czeladzi i Rudy Śląskiej – informuje KZK GOP.
31 października (wtorek)
We wtorek będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w dni robocze szkolne. Dodatkowo uruchomionych zostanie 10 specjalnych linii autobusowych (szczegółowe trasy przejazdu znajdują się na samym dole komunikatu) o numerach:
- C1, C3 i C4 w Gliwicach,
- C5 i C8 w Katowicach,
- C6 w Sosnowcu i Będzinie,
- C7 w Chorzowie i Siemianowicach-Śląskich,
- C9 w Rudzie Śląskiej i Chorzowie
- C10 w Knurowie,
- C11 w Czeladzi.
1 listopada (środa)
W środę, 1 listopada, wszyscy pasażerowie będą mogli podróżować wszystkimi liniami KZK GOP bezpłatnie. Tego dnia będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty z uwzględnieniem następujących wyjątków (zgodnie z założeniami rozkładów jazdy poszczególnych linii):
Linie tramwajowe nr: 3, 26, 27 i 38 będą kursowały według rozkładów jazdy ważnych w dniu Wszystkich Świętych.
Linie autobusowe:
- według rozkładów jazdy ważnych w dni robocze będą kursowały linie nr: 135, 735
- według rozkładów jazdy ważnych w dniu Wszystkich Świętychbędą kursowały linie nr: 6, 23, 25, 39, 59, 70, 72, 76, 109, 140, 154, 155, 160, 175, 194, 201, 223, 230, 236, 255, 288, 603, 606, 616, 634, 637, 673, 674, 710, 720, 723, 807, 840, 850, 901, 949 i 969,
- według rozkładów jazdy ważnych w dni wolne w centrach handlowych będą kursowały linie nr: 52, 146 i 194N,
- weekendowe linie nocne nr: 692N, 905N i 906N będą kursowały w nocy z 31 października na 1 listopada,
- zawiesza się funkcjonowanie linii marketowych nr: 232, 250 i 750.
Ponadto, uruchomionych zostanie 11 dodatkowych linii autobusowych – w tym dwie w Katowicach C5 i C8
Linia C5 kursować będzie na trasie:
KATOWICE Mickiewicza – Mickiewicza – Sokolska – Sądowa – Słowackiego – Dworzec – Dworcowa – Kościuszki – plac Miarki – Jagiellońska – Lompy – Powstańców – Graniczna – Pułaskiego – Aleja Górnośląska – Murckowska – Cmentarz Centralny – Porcelanowa – Murckowska – Aleja Górnośląska – Graniczna – Powstańców – Francuska – Warszawska – Szkolna – Moniuszki – Piotra Skargi – Mickiewicza – KATOWICE Mickiewicza.
Linia C8 kursować będzie na trasie:
KATOWICE Francuska – Jagiellońska – plac Miarki – Kochanowskiego – Dworcowa – przejazd przez podziemny dworzec autobusowy – plac Wolności – Sokolska – Oblatów – Katowicka – Leopolda – Bohaterów Monte Cassino – 1 Maja – Bagienna – Lwowska – plac Powstańców Śląskich – Wiosny Ludów – Przelotowa – Morawa – Obrońców Westerplatte – Hallera – Siewna – Korczaka – Borki Pętla – Korczaka – Siewna – Hallera – Obrońców Westerplatte – Morawa – Przelotowa – Wiosny Ludów – plac Powstańców Śląskich – Lwowska – Bagienna – 1 Maja – Bohaterów Monte Cassino – Leopolda – Katowicka – Aleja Korfantego – Morcinka – Sokolska – plac Wolności – Sądowa – Słowackiego – przejazd przez podziemny dworzec autobusowy – Kościuszki – plac Miarki – Jagiellońska – Lompy – Powstańców – KATOWICE Francuska.
wow ale jesteście żenujący
Czy osoby, które mają bilety kwartalne i miesięczne będą miały przedłużony termin ważności o jeden dzień? W ubiegłym roku nie była przedłużona ich ważność.