GieKSa na własnym lodowisku pokonała w pierwszym półfinałowym pojedynku GKS Tychy 2:0.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którym w 6 minucie udało się umieścić krążek w siatce, ale gol Pasiuta nie został uznany. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić tyszanie. Najbliżej pokonania Murraya był 8 min. Smirnov, którego strzał odbił się od słupka oraz w 10 min. Starzyński, który jednak przegrał pojedynek sam na sam z katowickim golkiperem.

Druga odsłona zaczęła się wyśmienicie dla podopiecznych trenera Jacka Płachty. W 23 min. Mateusz Michalski objechał Fucika i otworzył wynik spotkania. Ten gol dodał tylko katowiczanom skrzydeł. Pomimo kilku dogodnych sytuacji golkiper przyjezdnych nie dał się jednak zaskoczyć. Murray także zachował czyste konto i po 40 minutach GieKSa prowadziła jedną bramką.

W trzeciej tercji to nadal gospodarze byli stroną przeważającą. Nie potrafili jednak odskoczyć tyszanom, choć kilka razy grali w przewadze jednego, a nawet dwóch zawodników. W końcówce spotkania goście wycofali bramkarza, co zakończyło się drugim trafieniem dla GieKSy, którego autorem został kapitan drużyny Grzegorz Pasiut. Pierwszy półfinałowy pojedynek skończył się więc zwycięstwem katowiczan 2:0. Kolejny mecz obu drużyn już jutro, ponownie w Satelicie.

GKS Katowice – GKS Tychy 2:0 (0:0; 1:0; 1:0)

1:0 Mateusz Michalski – Mateusz Bepierszcz (22:19)
2:0 Grzegorz Pasiut (59:34 – do pustej bramki)

GKS Katowice: J. Murray – M. Rompkowski, K. Valtola, B. Fraszko, G. Pasiut, P. Wronka – M. Kruczek, P. Wajda, J. Monto, M. Michalski, P. Krężołek – C. Hudson (2), J. Wanacki, M. Lehtonen, M. Kolusz, M. Saarelainen – F. Wielkiewicz, J. Prokurat, M. Bepierszcz, I. Smal, A. Eriksson (2).

GKS Tychy: T. Fučík – J. Seed, M. Kotlorz, A. Szczechura, M. Cichy, C. Mroczkowski (4) – G. Żełdakow (2), A. Smirnow, D. Sierguszkin, J. Fieofanow, J. Witecki – M. Biro (2), B. Pociecha, M. Gościński, F. Starzyński, B. Jeziorski – O. Bizacki, K. Wróbel, J. Dupuy (2), M. Ubowski, S. Marzec (2).