GieKSa zremisowała z GKS-em Tychy 2:2, choć jeszcze na 10 min. przed ostatnim gwizdkiem prowadziła dwoma bramkami.

Podobnie jak w spotkaniu ze Stomilem katowiczanie wyszli przeciwko Tychom w ustawieniu z pięcioma obrońcami. Z przodu zabrakło zaś powołanego na kadrę Szymczaka oraz Woźniaka, których zastąpili Kozłowski i Szwedzik. GieKSa w pierwszych 45 minutach była zespołem znacznie lepszym od zajmujących trzecią pozycję w tabeli rywali. Już w 8 min. Figiel odebrał piłkę w środku pola, podał do Błąda, a ten wyśmienicie ograł obrońcę i dograł do Szwedzika, który nie miał problemów z trafieniem do siatki. W 16 min. kibice mogli świętować po raz kolejny. Tym razem Szwedzik wykończył akcję Kozłowskiego i Błąda. W kolejnych minutach gospodarze mieli kolejne okazje do podwyższenia wyniku. Blisko pokonania Jałochy byli kolejno Kozłowski, Szwedzik i Wojciechowski. Goście w pierwszej połowie grali słabo i ani razu nie zagrozili bramce Kudły. Po 45 minutach GieKSa w pełni zasłużenie prowadziła więc 2:0.

W drugiej odsłonie grającay z kontrataku podopieczni trenera Rafała Góraka mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku. Dwóch świetnych sytuacji nie wykorzystał Szwedzik, a Błąd dwukrotnie źle podawał do wychodzących na sam na sam kolegów. Zamiast spokojnego zwycięstwa coraz groźniej grający tyszanie w 82 i 85 min. zdobyli dwie bramki i doprowadzili do wyrównania. Ten rezultat do końca spotkania nie uległ już zmianie, choć w 87 min. wprowadzony kilka minut wcześniej Samiec-Talar trafił w słupek.

Ostatecznie GieKSa zremisowała więc w derbowym spotkaniu z GKS-em Tychy, choć była zespołem znacznie lepszym i przez niemal cały pojedynek grała z przewagą dwóch goli.

GKS Katowice – GKS Tychy 2:2 (2:0)

Bramki: Szwedzik (2) – Malec, Repka (s.)

GKS Katowice: Kudła – Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Janiszewski, Pavlas – Szwedzik (72. Samiec-Talar), Repka, Figiel (81. Jaroszek), Błąd (81. Urynowicz) – Kozłowski (72. Woźniak).

GKS Tychy: Jałocha – Paprzycki (46. J. Piątek), Mańka, Nedić, Grzeszczyk, Wołkowicz, Steblecki (72. Żytek), Jaroch (46. Malec), Janiak (72. Kozina), Kargulewicz (46. K. Piątek), Szymura.