Reklama

W Katowicach za sprzątanie miasta będzie można dostać książki. 18 września rusza ogólnopolska edycja akcji: „Książka za worek śmieci”. Wspólne sprzątanie odbędzie się w 18 miastach wojewódzkich w Polsce. Osoby, które jako pierwsze wypełnią formularz rejestracyjny, a w dniu wydarzenia wezmą udział we wspólnym sprzątaniu, otrzymają książki.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę i edukatorkę. Jej uczestnicy wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, miejskie parki – wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem dla zarejestrowanych uczestników wydarzenia są książki.

Reklama

„Pomysł na akcję zachęcającą do dbania o środowisko i czytania książek narodził się w Gryfinie. Tam, podczas festiwalu podróżniczego, promowałam swoją książkę „Indonezja. Po drugiej stro-nie raju”. Zależało mi na połączeniu opowieści z podróży z edukacją ekologiczną. Postanowiłam więc działać także lokalnie, a do wspólnego sprzątania zachęcać książkami. Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia” – opowiada Anna Jaklewicz.

Jak przyłączyć się do akcji „Książka za worek śmieci w Katowicach?”

Katowice już po raz drugi znalazły się na mapie akcji „Książka za worek śmieci”.

W ramach akcji, 18 września sprzątane będą tereny zielone przy Stawie Maroko, na Osiedlu Tysiąclecia. Żeby wziąć w niej udział należy dołączyć do wydarzenia na Facebooku, w którym zamiesz-czone są wszystkie niezbędne informacje dotyczące akcji, w tym link do rejestracji.

Na zarejestrowanych uczestników wydarzenia czeka w Katowicach 50 książek, a w całej Polsce aż 1000. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi zarejestrują swój udział w wydarzeniu i wezmą udział we wspólnym sprzątaniu.

Uczestnikiem wydarzenia może być osoba dorosła. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.

„W miejscu zbiórki, na uczestników wydarzenia będą czekać koordynatorzy. Oprócz symbolicznych książek, wręczą każdemu rękawice oraz worki, niezbędne do sprzątania w terenie” – wyjaśnia Anna Jaklewicz, organizatorka akcji.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.