Katowice wybrały firmę, która wydrukuje i dostarczy gazetę pełną miejskich sukcesów mieszkańcom. W przetargu wystartowały dwie firmy, jedna zaliczyła kilka wpadek, przez które ostatecznie straciła zamówienie. Za ponad 700 tys. zł brutto informator miejski wydrukuje i dostarczy mieszkańcom Polska Press, wydawca Dziennika Zachodniego.

“Nasze Katowice” w 2018 roku podniosły nakład z 40 tys. egzemplarzy miesięcznie do 140 tys. gazet. Działo się to w roku wyborczym, gdy miasto najwyraźniej miało bardzo wiele dobrych informacji do przekazania mieszkańcom. Rok później gazetę wydawano w nakładzie 149 tys. egzemplarzy. Tegoroczny przetarg mówi o 152 tys. gazet wydawanych w 2020 roku.

W sumie miasto chce wydać 152 tys. gazet miesięcznie w 12 numerach oraz 1 numer dodatkowo jako tzw. numer specjalny. Każda z gazet ma mieć 24 strony.

Reklama

Firma zaliczyła kilka wpadek

W postępowaniu przetargowym Polska Press zaoferowało kwotę nieco ponad 700 tys. zł brutto i termin realizacji 4 dni robocze. Druga firma, która ubiegała się o zlecenie Wydawnictwo Dragon – zgodnie z dokumentami przetargowymi – zaoferowało kwotę ponad 450 tys. zł brutto i 8 dni roboczych na wykonanie zlecenia. Dlaczego wybrano Polska Press? O wyjaśnienie poprosiliśmy w magistracie.

Jak się okazało Wydawnictwo Dragon zrobiło sporo żeby zamówienia nie otrzymać.

– Po pierwsze – wydawnictwo Dragon źle zsumowało kolumny i podało w ofercie kwotę 450 864,00 zł zamiast prawidłowej 669 864,00 zł, co poprawiono w toku postępowania przetargowego. Ponadto należy zaznaczyć, że w ofercie firma Dragon w kryterium „termin od dnia otrzymania przez wykonawcę materiałów gotowych do druku do dnia zakończenia kolportażu całego nakładu podany w dniach roboczych” zaoferował 8 dni roboczych. Zgodnie z zapisami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oferta Wykonawcy, który zaoferuje 8 dni (lub więcej) zostanie odrzucona – wyjaśniła nam Ewa Lipka z katowickiego magistratu.

Dotrze do mieszkańców

Większość miesięcznego nakładu „Naszych Katowic” zostanie dostarczona bezpośrednio mieszkańcom Katowic – w sumie 143,7 tys. egzemplarzy.

– W budownictwie wielorodzinnym – bezpośrednio do euroskrzynek, W domkach jednorodzinnych – na ogrodzeniach lub do skrzynek pocztowych – życzą sobie urzędnicy.

8,3 tys. sztuk ma trafić do 74 punktów na terenie miasta (biblioteki, siedziby urzędu etc.).

2 KOMENTARZE

  1. Ta gazeta to propaganda jak za niemieckiej okupacji !!!! Skoro w tym miescie tak super to czemu ludzie uciekaja co rok okolo 3 tys.mniej mieszkancow!!!!! Propaganda sukcesu jednak nie odnosi sukcesu !!!!

  2. Propaganda sukcesu już kiedyś to było za czasów JEDYNEJ SŁUSZNEJ PARTII …czyżby miała być powtórka? historia lubi się powtarzać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 9 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.