Dąbrówka Mała / foto: Infokatowice.pl

Radni Krzysztof Kraus i Dawid Kamiński złożyli propozycje do budżetu miasta na przyszły rok, dotyczące wydania książek w formie monografii historycznych o osiedlu Witosa i Dąbrówce Małej. Takich publikacji oczekują mieszkańcy tych dzielnic.

W czerwcu br. radny miejski Krzysztof Kraus złożył wniosek do budżetu Katowic na 2020 rok w sprawie wydania przez Muzeum Historii Katowic monografii poświęconej osiedlu Wincentego Witosa. Zaznaczył, że ta propozycja znajduje pokrycie m.in. w propozycjach do budżetu, jakie wystosowała Rada Jednostki Pomocniczej nr 8 Osiedle Witosa (tzw. rada dzielnicy).

Podobną w treści propozycję złożył inny radny miejski – Dawid Kamiński. Tym razem sprawa dotyczy Dąbrówki Małej. Mieszkańcy i miejscowa rada dzielnicy chcą, by powstała taka publikacja. Rada dzielnicy od kilku lat wnioskuje do władz Katowic, by w końcu taka książka została zrealizowana.

Mając na uwadze wnioski mieszkańców Dąbrówki Małej oraz informacje otrzymane od Rady Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała i od Stowarzyszenia Przyjaciół Dąbrówki Małej i Burowca – zwracam się z prośbą o przygotowanie i wydanie publikacji historycznej w formie monografii książkowej, dotyczącej dzielnicy Dąbrówka Mała. Taka publikacja mogłaby zostać zrealizowania przez Muzeum Historii Katowic, Katowice – Miasto Ogrodów lub Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec”, we współpracy z Wydziałem Promocji UM Katowice oraz Wydziałem Kultury UM Katowice. Z przekazanych informacji wiem, że książka stanowiłaby ważną pamiątkę historyczną dla mieszkańców wspomnianych dzielnic – wskazał w swoim wniosku radny Kamiński.

Projekt budżetu miasta na 2020 rok w całości będzie zaprezentowany najwcześniej pod koniec października lub na początku listopada br.

1 Komentarz

  1. Ciekawe ilu mieszkańców tych dzielnic rzeczywiście by takie książki kupiło.
    Poza tym książkę najpierw ktoś musi napisać. Będzie napisana to wtedy można szukać sposobu jej wydania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.