Butelka po alkoholu na trawie / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Potrzeba więcej patroli policji w Piotrowicach i Kostuchnie. Mieszkańcy przyszli do radnego, a radny wystąpił w tej sprawie do miasta. Chodzi m.in. o kradzieże, dewastacje i niszczenie mienia.

Dawid Kamiński, radny Forum Samorządowego, wystąpił do Prezydenta Miasta Katowice, Marcina Krupy, o dodatkowe patrole policji w rejonie Piotrowic i Kostuchny.

Reklama

„Chodzi o okolice osiedla Odrodzenia i ul. Żurawia w Piotrowicach, a także w okolicy placu zabaw przy ul. Wieżowej w Kostuchnie. Mieszkańcy w ostatnim czasie zgłaszają różnego rodzaju problemy związane z utrzymaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w okolicy tych ulic. Dotyczy to między innymi kradzieży, dewastacji, niszczenia mienia czy przesiadujących osób w godzinach popołudniowo-wieczornych” – czytamy w interpelacji radnego Kamińskiego. „Urządzenia dla dzieci na wspomnianym placu zabaw wielokrotnie zostały już zdewastowane poprzez wulgarne bohomazy 'wykonane’ sprejem. W obrębie placu zabaw praktycznie każdego dnia można też znaleźć puste butelki po alkoholu” – dodał.

Miasto wystąpiło w tej sprawie do komendantów policji oraz straży miejskiej. Od ich opinii uzależnione są ewentualne dodatkowe patrole w tym rejonie miasta.

O rozwoju sprawy będziemy informować.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.