Rondo na skrzyżowaniu ulic Ściegiennego i Słonecznej? Nieprędko. Chodzi o budowę ronda na skrzyżowaniu ul. ks. P. Ściegiennego z ul. Słoneczną, taką propozycję wysunął przewodniczący rady miejskiej Maciej Biskupski. Miałoby to upłynnić ruch.  Władze Katowic nie mówią „nie”, ale w pierwszej kolejności miasto chce wybudować rondo w innym miejscu.

Propozycję budowy ronda pod koniec kwietnia br. wysunął radny Maciej Biskupski (Forum Samorządowe i Marcin Krupa) – przewodniczący Rady Miasta Katowice (pisaliśmy o tym tutaj). Radny twierdzi, że konieczna jest analiza obecnej sytuacji, zwłaszcza w kontekście budowy osiedla Nowa Słoneczna na rogu ulic Słonecznej i ks. P. Ściegiennego.

Władze Katowic już odpowiedziały na tę propozycję. Nie mówią „nie”, ale chcą w pierwszej kolejności wybudować rondo w rejonie skrzyżowania ulic Słonecznej i Józefowskiej, w sąsiedztwie cmentarza na Józefowcu.

Po przeanalizowaniu sprawy istnieją możliwości geometryczne budowy ronda na przedmiotowym skrzyżowaniu. W załączeniu przekazuję plan sytuacyjny. Niemniej jednak, w rozpatrywanym obszarze w pierwszej kolejności planowana jest budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i ul. Józefowskiej, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przedłużenie ul. Stęślickiego na odcinku od ul. Misjonarzy Oblatów do al. W. Korfantego w Katowicach” – zaznaczył w swoim piśmie wiceprezydent miasta Bogumił Sobula.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.