fot. Erdem Yildiz
Reklama

Radny chce budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Ściegiennego i Słonecznej. Propozycję budowy ronda wysunął Przewodniczący Rady Miasta Katowice Maciej Biskupski. Ma to upłynnić ruch, bo obecnie tworzą się duże korki, a i te mogą się zwiększyć, gdyż w tym rejonie powstaje nowe osiedle mieszkaniowe.

Pod koniec kwietnia propozycje budowy ronda wystosował radny Maciej Biskupski (Forum Samorządowe i Marcin Krupa) – Przewodniczący Rady Miasta Katowice. W swoim piśmie do władz miasta zaznaczył, że konieczna jest analiza obecnej sytuacji, zwłaszcza w kontekście budowy osiedla Nowa Słoneczna na rogu ulic Słonecznej i ks. P. Ściegiennego. To na tym skrzyżowaniu miałoby powstać rondo. Jednocześnie Biskupski zaproponował, by zamontować sygnalizację świetlną na sąsiednim skrzyżowaniu ulic Ściegiennego, Krzyżowej i Szczecińskiej.

– W związku z kolejną inwestycją mieszkaniową przy ul. Słonecznej, w mojej ocenie konieczne jest przeprowadzenie analizy w zakresie jej wpływu na ruch samochodowy. Mieszkańcy dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec już dziś odczuwają trudności w ruchu samochodowym w rejonie ul. Ściegiennego. Wobec kolejnej inwestycji proszę o przeanalizowanie możliwości budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Ściegiennego i ul. Słonecznej – napisał w swojej interpelacji radny Maciej Biskupski.

Warto zaznaczyć, że już teraz ruch samochodowy jest spowolniony, gdyż duża ilość kierowców udaje się tędy do centrum handlowego Silesia City Center. Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze Katowic, a radny Biskupski swoją interpelację przekazał także do wiadomości Rady Jednostki Pomocniczej nr 11 Wełnowiec-Józefowiec.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Inicjatywa wydaje się trafiona, ale chciałbym zwrócić uwagę na potężne korki tworzące się na skrzyżowaniu ulic Ściegiennego, Baildona, Błękitna (wjazd do Centrum Handlowego SCC). Tam wg mojej oceny w pierwszej kolejności należy przeorganizować ruch samochodowy. Można zastosować sygnalizację świetlną lub proponowane rondo. Wypadki na wskazanym skrzyżowaniu zdarzają się bardzo często i przypuszczam, że inwestycja w to skrzyżowanie zapewne pomogłaby w części rozwiązać również ruch na zatłoczonych skrzyżowaniach Ściegiennego i Słonecznej oraz Ściegiennego i Szczecińskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.