Potrzebny montaż progów zwalniających na ulicy w Załężu, Jeden z miejskich radnych zaproponował, by na ulicy Gabriela Narutowicza w dzielnicy Załęże zamontować progi zwalniające. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa na tej osiedlowej drodze i uspokoić ruch. Prośby w tej sprawie wystosowali także mieszkańcy tej okolicy.

Propozycja zamontowania progów zwalniających dotyczy rejonu budynku przy ul. Gabriela Narutowicza 9a w Załężu. Interpelację w tej sprawie 9 stycznia br. złożył radny miejski Józef Zawadzki. Podniósł, że mimo osiedlowego charakteru drogi, wielu kierowców porusza się po niej zbyt szybko. Przez to piesi mogą być narażeni na utratę zdrowia i życia.

W sprawie progów wystąpili też mieszkańcy, których poparł radny Zawadzki. W interpelacji wskazano również, że zastosowanie progów zwalniających przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Progi miałyby uspokoić ruch oraz ograniczyć prędkość, zwłaszcza w kierunku dojazdu do ul. W. Bogusławskiego.

Władze Katowic nie odniosły się jeszcze do sprawy. Mają na to dwa tygodnie.

1 Komentarz

  1. Zapraszam Pana radnego do siedziby RJP 7 ul. Gliwicka 150 gdzie uzyska pełną odpowiedź wraz z mapką z naniesionymi progami na ul Narutowicza. Pozdrawiam A.Karol Przewodniczący Rady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.