Urząd Miasta Katowice / Fot. Artur Maciaszczyk / Infokatowice.pl

W końcu powstanie przedłużenie ul. Dobrowolskiego na północ? Według zamierzeń katowickich urzędników do 2021 roku powstanie – długo wyczekiwane – przedłużenie ulicy T. Dobrowolskiego na północ, aż do ulicy Katowickiej. Będzie to drugi etap budowy układu komunikacyjnego na terenie Strefy Kultury.

W listopadzie br. przedstawiono projekt budżetu Katowic na 2019 rok. Uwzględniono w nim II etap zadania pod nazwą „Układ komunikacyjny dla terenu budowy Nowego Muzeum Śląskiego, Międzynarodowego Centrum Kongresowego i siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach”. Chodzi o przedłużenie ul. T. Dobrowolskiego na północ, do ul. Katowickiej w Bogucicach.

Termin zakończenia całości inwestycji przewidziano na 2021 rok. Nakłady niezbędne z budżetu miasta do zakończenia inwestycji po 2018 roku wyniosą 16 150 000 złotych (5,65 mln złotych to środki własne, a reszta – 10,5 mln złotych – będzie pochodzić z kredytu).

Już w 2019 roku ma zostać wydanych 3,5 mln złotych. Zostanie zakończone opracowywanie dokumentacji projektowej, uregulowane będą sprawy terenowo-prawnych oraz rozpoczęta budowa ulicy. W 2020 roku ma zostać wydanych 6 mln złotych, a w roku 2021 – 6,65 mln złotych. Część środków będzie pochodzić z kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

1 Komentarz

  1. Nareszcie! W końcu trochę uporządkują ten syf, który sami zrobili. W samym centrum dzielnicy Bogucice, przy ulicy Katowickiej, znajduje się zachwaszczona, zaśmiecona działka po wyburzonym około 5 lat temu familoku. Przez całe 5 lat nasz wspaniały urząd nie był w stanie uporządkować tego terenu – chociażby obsiać trawą i zlikwidować tam śmietnik. Lokalne wspólnoty ponoszą naprawdę duże nakłady na remonty elewacji i porządki na swoich działkach, no ale niestety najbardziej wyeksponowane i zasyfione tereny w dzielnicy to te należące do Miasta, od razu widać jakich to mamy “gospodarzy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.