Spirala długów to stan, w którym wiele osób czuje, że nie może już nic zrobić. Kolejne zobowiązania sprawiają, że niejednokrotnie możemy czuć się bezsilni. Jeśli Twoje długi nie są możliwe do uregulowania, dobrze jest pomyśleć o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej.

Gdzie szukać dobrej kancelarii, która pomoże ogłosić upadłość?

Upadłość konsumencka to proces, podczas którego następuje oddłużenie konkretnej osoby. Upadłość może skutkować redukcją lub nawet anulowaniem długu – w istocie jednak takie rozwiązanie stosowane jest niezwykle rzadko. Jeśli jednak zdecydujemy się rozpocząć proces upadłości konsumenckiej, odpowiednia kancelaria pomoże nam skonsolidować długi w taki sposób, że możliwe będzie dużo szybsze wyjście z zadłużenia. Kancelaria adwokacka z dużym doświadczeniem w upadłościach konsumenckich, np. https://upadlosckonsumencka.expert, może pomóc w częściowej redukcji długów, oraz odpowiednim rozłożeniu ich na raty.

Reklama

Jeśli szukasz dobrej kancelarii w Katowicach, zwróć uwagę na jej doświadczenie w rozwiązywaniu tego rodzaju spraw. Upadłość konsumencka to długi proces i warto powierzyć go odpowiednim osobom. W Katowicach upadłością konsumencką zajmują się m.in. Kancelaria Adwokacka Michała Hajduka (znanego również z prowadzenia specjalistycznego bloga o upadłości konsumenckiej), adwokat Sandra Duch-Bromis czy adwokat Radosław Paulewicz.

Upadłość konsumencka – czym skutkuje?

Proces upadłości ma na celu przede wszystkim pomoc dłużnikowi w spłacie zobowiązania. Często odbywa się to na przykład kosztem jego majątku. Jednak upadłość konsumencka jest dużo lepszym rozwiązaniem, niż egzekucja komornicza, i jeśli mamy trudności w uregulowaniu długu, jest korzystnym rozwiązaniem.

Warto zaznaczyć, że upadłość konsumencka podzielona jest kilka etapów. W pierwszej kolejności analizuje się zadłużenie i szuka nowych sposobów organizacji spłaty. Część rat może być pomniejszona lub przesunięta, tak, aby dłużnik był w stanie wywiązać się ze zobowiązań. Jeśli nie jest to możliwe, sprawdza się, czy dłużnik nie posiada majątku, który mógłby zostać wystawiony na sprzedaż i z pieniędzy uzyskanych w ten sposób jego długi mogły być uregulowane. Jeśli nie spełnia on tych wymogów, dopiero w ostateczności poddaje się długi redukcji lub, w rzadkich przypadkach, całkowitemu umorzeniu.

Warto zaznaczyć, że upadłość konsumencka wiąże się z upublicznieniem informacji o długach. Oznacza to, że informacje o zadłużeniu będą widoczne m.in. w Krajowym Rejestrze Długów, co może uniemożliwić nam wzięcie kredytu. Jednak po 5 latach jest możliwość usunięcia z bazy niechlubnego wpisu.

Czy warto ogłosić upadłość konsumencką?

Pomimo iż ogłoszenie upadłości konsumenckiej wiąże się z pewnymi konsekwencjami, jest to często jedyny sposób dla osób zadłużonych na osiągnięcie spokoju. Największą korzyścią rozpoczęcia procesu upadłości konsumenckiej jest na pewno osobisty plan spłaty, który ustalany jest przez specjalistów. Mając wiele nieuregulowanych zobowiązań, możemy być przytłoczeni i czuć chaos – często samodzielnie nie jesteśmy w stanie zorganizować sobie życia na tyle, żeby wyjść, choć z części długów. Upadłość konsumencka pozwala na spojrzenie z zewnątrz i daje poczucie stabilności. Nawet jeśli będziemy musieli ograniczyć swoje wydatki lub zrzec się części majątku, po zakończeniu procesu upadłości konsumenckiej będziemy dużo spokojniejsi i z czystą kartą będziemy mogli zacząć nowy etap życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.