Marszałek Jakub Chełstowski w trakcie sesji Sejmiku Województwa Śląskiego / fot. Ślaskie

Marszałek zapowiada duże wydatki na inwestycje drogowe. Ponad 500 mln zł Urząd Marszałkowski będzie chciał przeznaczyć na inwestycje drogowe. Nie będą to pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej

Niedawno, Zarząd Województwa Śląskiego obchodził półmetek swoich rządów. To była okazja do podsumowań i prezentacji planów na przyszłość. To właśnie w planach są wydatki na drogi w regionie.

Reklama

W czerwcu Zarząd Województwa Śląskiego będzie chciał przedstawić Sejmikowi Województwa Śląskiego propozycję zaciągnięcia kredytu wysokości ponad 500 mln zł na inwestycje drogowe – zapowiedział marszałek województwa. Pieniądze mają zostać przeznaczone na remonty głównie w mniejszych miejscowościach.

„Myślę, że w tej kadencji te środki na infrastrukturę będą najwyższe w historii. Niestety, z ubolewaniem muszę odnotować, że Komisja Europejska nie chce finansować inwestycji drogowych, no i będziemy musieli przełożyć to na karby budżetu województwa – z pewnością to też będzie wielkie wyzwanie” – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Jak zapowiedział marszałek, województwa stać na wzięcie tego zobowiązania.

„Pieniądz na dzień dzisiejszy jest bardzo tani, opłaca się brać na tych warunkach z prostej przyczyny, w bankach tych środków jest bardzo dużo”  dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.