Wizualizacja Mieszkania Plus fot. 22Architekci

Trwa budowa Nowego Nikiszowca. 500 mieszkań na wynajem, każde około 60 mkw. powstaje w rejonie ulicy Górniczego Dorobku w Katowicach. Budowa tzw. Nowego Nikiszowca ruszyła w kwietniu, zostanie zrealizowana w ciągu 30 miesięcy. Inwestycja na Mrówczej Górce ma być gotowa na przełomie 2019/2020 roku.

Budynki powstają w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Katowice zobowiązały się do wybudowania ogólnodostępnej drogi o długości około 1,3 km, która połączy ul. Szopienicką z ul. Gospodarczą, wraz z chodnikiem, ścieżką rowerową, odwodnieniem i oświetleniem. Dodatkowo miasto wykonana kanalizację deszczową oraz sanitarną do obsługi całej inwestycji.

– Mieszkanie Plus to rozwiązanie atrakcyjne dla obecnych i przyszłych mieszkańców naszego miasta. Program będzie impulsem dla młodych ludzi, którzy już wybrali Katowice jako miejsce pracy – by tutaj także zamieszkali, założyli rodziny, wychowywali dzieci – mówił prezydent Katowic Marcin Krupa.

W standardzie podstawowym

Wykonawcą inwestycji jest firma IDS-BUD S.A z Warszawy, która zbuduje trzy kwartały budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Wielkość obiektów ma mieć 4 i 8 kondygnacjach nadziemnych, mieszkania mają być wykończone w standardzie podstawowym, wraz z przyłączami i instalacjami: energetyczną, elektryczną, teletechniczną, wodociągową z wodociągu miejskiego, kanalizacyjną do miejskiej sieci kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej, wentylacyjną – hybrydową, deszczową – do sieci kanalizacji deszczowej oraz pracami związanymi z zagospodarowaniem terenu. Chodzi o miejsca parkingowe, ciągi piesze, obiekty małej infrastruktury czy oświetlenie terenu.

Inwestycja ma kosztować około 100 mln zł brutto. Kolejnych 500 mieszkań powstanie w rejonie ulicy Korczaka. Zasady najmu określi BGK Nieruchomości wraz z miastem Katowice.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.