Reklama

Złe wieści. Na razie nie ruszy nabór najemców lokali Mieszkania Plus w Katowicach

D. Frost

Nowy Nikiszowiec / fot. PFR Nieruchomości / Facebook
Reklama


Złe wieści. Na razie nie ruszy nabór najemców lokali Mieszkania Plus w Katowicach. Wcześniej był zapowiadany w czerwcu, ruszy dopiero we wrześniu. Chodzi o 513 mieszkań w Nowym Nikiszowcu. 

„Ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią koronawirusa na Śląsku, wspólnie z władzami miasta oraz Katowickim TBS, podjęliśmy decyzję o przesunięciu naboru najemców do mieszkań przy ul. Górniczego Dorobku na wrzesień. Chcemy dać wszystkim aplikującym równe szanse i zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa przy składaniu wniosków, szczególnie tym, którzy zdecydują się na złożenie go w Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Młyńskiej – mówi członek zarządu PFR Nieruchomości S.A. Krystyna Wąchała-Malik.

Reklama

Przy ul. Górniczego Dorobku powstaje 513 mieszkań o zróżnicowanej strukturze i szerokiej rozpiętości metraży – od 36 do 94,5 m2. Przewidziano również 11 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od ok. 30 do ponad 220 m2. Osiedle składa się z budynków ułożonych w trzy kwartały. Każdy z nich będzie posiadał wewnętrzne, przestronne patio obsadzone zielenią i wyposażone w elementy małej architektury.

Jak podkreśla katowicki TBS, prace przy realizacji inwestycji nadal trwają. Niezależnie od przesunięcia naboru.

„Oczywiście to nie wpływa na spowolnienie prac na budowie, wręcz przeciwnie. Tam trwają zaawansowane prace budowlane, w wielu miejscach wykończeniowe. Jednak kierując się obecną sytuacją – zarówno kwestiami bezpieczeństwa, ale i sytuacją ekonomiczną, w której wiele osób w związku z koronawirusem się znalazło, nabór będzie przeprowadzony w spokojniejszej atmosferze, kiedy jesienią mamy nadzieję sytuacja się przynajmniej częściowo ustabilizuje”– mówi Marzena Szuba, wiceprezes Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Rekrutacja do mieszkań będzie odbywała się w całości online. Jednak osoby, które nie mają dostępu do komputera, bądź nie są w stanie wypełnić formularza będą mogły skorzystać ze wsparcia w Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Młyńskiej. W formularzu będzie trzeba podać m.in. swoje dane osobowe, zarobki, liczbę osób zamieszkujących w gospodarstwie domowym i wybrać mieszkanie, którym wnioskujący jest zainteresowany.

Proces będzie miał charakter dwuetapowy. Najpierw wnioski potencjalnych najemców zostaną zweryfikowane pod względem kryteriów ustalonych w uchwale Rady Miasta Katowice. Na najwięcej punktów mogą liczyć osoby posiadające dzieci (10 punktów za każde dziecko w gospodarstwie domowym), osoby rozliczające się z podatku dochodowego w Katowicach (10 punktów), osoby nieposiadające tytułu własności do mieszkania czy domu (6 punktów). (Pełna lista kryteriów).

Każdy złożony wniosek otrzyma odpowiednią liczbę punktów i na tej podstawie powstanie lista pierwszeństwa do mieszkań. Kolejnym krokiem będzie ocena zdolności czynszowej przyszłego najemcy oraz weryfikacja w BIG InfoMonitorze i to one zadecydują o przyznaniu mieszkania.

Reklama

Brak komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie