Nowy Nikiszowiec / fot. PFR Nieruchomości
Reklama

Mieszkanie Plus: Po tygodniu już jest 3 chętnych na jedno mieszkanie w Katowicach w ramach tzw. Nowego Nikiszowca. Przed tygodniem ruszył nabór wniosków i już wpłynęły 1492. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwu i trzypokojowe.

Najwięcej chętnych chce wprowadzić się do lokali dwupokojowych, na które złożono 661 wniosków. 614 zgłoszeń dotyczy mieszkań trzypokojowych, z kolei w M4 chce zamieszkać 217 aplikujących. Wnioski  można składać do końca stycznia. Są one dostępne na stronie www.katowice.mdr.pl.

Reklama

Nowy Nikiszowiec to największa inwestycja powstająca w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. 513 mieszkań przy ul. Górniczego Dorobku realizuje spółka MDR Katowice MDR Katowice sp. z o.o. złożona z katowickiego TBS i PFR Nieruchomości S.A.

Osiedle realizowane jest we wschodniej części miasta, w sąsiedztwie zabytkowego Nikiszowca, nawiązuje do niego nie tylko nazwą. Nowe osiedle jest inspirowane skalą i charakterem przeszło stuletniej dzielnicy. Na rzutach i zdjęciach z góry wyraźnie widać, jak projektanci- pracownia 22ARCHITEKCI – przenieśli kształt jego kwartałów z wewnętrznymi dziedzińcami.

W inwestycji znalazły się mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. W przypadku M2 metraż wynosi od 41 mkw. do niespełna 52 mkw. Dwupokojowych mieszkań powstaje 236. Z kolei mieszkań trzypokojowych jest 196, a ich metraż to od 52 mkw. do 80 mkw. Inwestycja mieści również 81 mieszkań czteropokojowych. Ich powierzchnia wynosi od 70 mkw. do blisko 95 mkw. Przewidziano także 14 lokali usługowych zlokalizowanych w parterach budynków o powierzchni od 32 mkw. do 219 mkw.

Rekrutacja odbywa się online za pośrednictwem specjalnego generatora dostępnego na stronie internetowej www.katowice.mdr.pl. Warunkiem ubiegania się o najem mieszkania jest złożenie wniosku do 31 stycznia oraz dostarczenie niezbędnych dokumentów do końca lutego 2021 roku. Następnie katowicki samorząd przeprowadzi weryfikację i przygotuje listę wniosków uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. Zgodnie z kryteriami pierwszeństwa, przyjętymi przez Radę Miasta Katowice, na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35. i powyżej 65. roku życia, niepełnosprawni czy rozliczający się z podatku dochodowego w Katowicach. Jednak, o mieszkanie na Nowym Nikiszowcu może się ubiegać każdy nawet osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznych.

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitorze.

Zgodnie z założeniami, wszystkie etapy naboru potrwają około czterech miesięcy, a zawieranie umów z pierwszymi najemcami powinno ruszyć już w maju.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.