Nowy Nikiszowiec / fot. PFR Nieruchomości
Reklama

Nabór wniosków na lokale z Mieszkania Plus po raz kolejny przesunięty. Tym razem na przyszły rok. Od czerwca systematycznie przesuwany jest nabór wniosków na lokale z budowane w Katowicach w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Nabór miał ruszyć w czerwcu, następnie przesunięto go na wrzesień. Teraz mówi się o przyszłym roku.

Reklama

„Spółka PFR Nieruchomości wraz Miastem Katowice i Katowickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, jako partnerzy zaangażowani w realizację osiedla Nowy Nikiszowiec, podjęli decyzję o uruchomieniu naboru do mieszkań w styczniu 2021 roku. Dokładny termin rozpoczęcia rekrutacji najemców zostanie podany do publicznej wiadomości najpóźniej do 15 grudnia 2020 roku” – poinformowała Katarzyna Fiuk z PFR Nieruchomości.

Przy ul. Górniczego Dorobku powstaje 513 mieszkań o zróżnicowanej strukturze i szerokiej rozpiętości metraży – od 36 do 94,5 m2. Przewidziano również 11 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od ok. 30 do ponad 220 m2.

Osiedle składa się z budynków ułożonych w trzy kwartały. Każdy z nich będzie posiadał wewnętrzne, przestronne patio obsadzone zielenią i wyposażone w elementy małej architektury.

Nabór nadal mam mieć charakter dwuetapowy.

„Najpierw wnioski potencjalnych najemców zostaną zweryfikowane pod względem kryteriów ustalonych w uchwale Rady Miasta Katowice. Na najwięcej punktów mogą liczyć osoby posiadające dzieci (10 punktów za każde dziecko w gospodarstwie domowym), osoby rozliczające się z podatku dochodowego w Katowicach (10 punktów), osoby nieposiadające tytułu własności do mieszkania czy domu (6 punktów). Pełna lista kryteriów znajduje się mi.in. na stronie internetowej dedykowanej inwestycji https://katowice.mdr.pl/” – poinformowało PFR Nieruchomości.

Kolejnym krokiem będzie ocena zdolności czynszowej przyszłego najemcy oraz weryfikacja w BIG InfoMonitorze i to one zadecydują o przyznaniu mieszkania.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Mogą przesunąć nawet o 5 lat, a i tak pewnie już wiadomo kto tam będzie mieszkał. Bardzo dobra lokalizacja, blisko autostrady. Takich mieszkań patolom i normalnym się nie daje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.